Названо переможців "The Bobs"

Члени міжнародного журі конкурсу обрали переможців серед інтернет-проектів 14 мовами. Найкращим проектом українською став Центр протидії корупції - у цій номінації його визначали інтернет-користувачі.

Це громадська організація, що об'єднує експертів юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів, які коренем ключових проблем розвитку України вважають корупцію. Мета активістів - створити умови, за яких бути корупціонерами при владі в Україні стане невигідно й ризиковано, пише Німецька хвиля.

За проекти в 14 мовних номінаціях The Bobs інтернет-користувачі загалом віддали близько 30 тисяч голосів.

Приз у номінації "Найкраща соціальна ініціатива в мережі" отримав блог бенгальською мовою Bonya's Blog Рафіди Боньї Ахмед. Цей віртуальний щоденник має трагічну історію. Його автора - вихідця із Бангладеш і відомого блогера Авіджита Роя - вбили невідомі 26 лютого 2015 року в місті Дакка. Він був відомий своєю критичною позицією стосовно релігійного фундаменталізму.

У цьому блозі висвітлюються табуйовані для радикальних ісламістів теми. Наприклад, публікуються матеріали про теорії еволюції, науку та права сексуальних меншин. Фундаменталісти країни намагаються всіляко залякати активістів і перешкоджають їхній діяльності.

Вони навіть склали "список смерті" з іменами 84 блогерів і журналістів. Вісьмох із них уже вбили. Приз The Bobs привертає увагу до мужніх блогерів, які своєю діяльністю беруть на себе великі ризики, пояснив член журі The Bobs із Бангладеш Шахідул Алам.

У номінації "Мистецтво та медіа" приз присудили проекту "Зайтун, маленький біженець". Цей політичний, освітній та водночас культурний онлайн-проект створений у вигляді відеогри, головний герой якої - маленький палестинський хлопчик на ім'я Зайтун. Під час гри герой шукає притулок після того, як табір для біженців Ярмук, у якому він мешкав, зруйнували. Історія Зайтуна демонструє проблеми багатьох біженців із Палестинської автономії, змушених покинути свої домівки.

Онлайн-гра дозволяє користувачевам не лише краще зрозуміти ситуацію в Сирії та у Палестинській автономії, а й побачити її очима звичайного хлопчика, чиє життя змінилося через бойові дії. "Ми чимало довідуємося про Сирію, але рідко отримуємо інформацію від самих жертв про їхні щоденні проблеми.

Цей проект демонструє нам і дає нам надію, що за допомогою креативності, інновацій та медіа із цього лиха може народитися мистецтво", - пояснила членкиня журі Лейла Нахаваті свій вибір під час засідання в Берліні.

Спеціальний приз "За свободу слова" Deutsche Welle вручатиме вперше. Так, організація присудила наприкінці лютого ув'язненому блогерові з Саудівської Аравії Раіфу Бадаві.

Правозахисник і блогер Раіф Бадаві багато років бореться за свободу слова у своїй країні. Торік у травні 31-річного Бадаві засудили до тисячі ударів батогом, великого грошового штрафу та десяти років ув'язнення. 9 січня блогера вперше публічно побили. За словами генерального директора DW Петера Лімбурґа, DW обрала Бадаві за те, що "він, ризикуючи життям, бореться за свободу слова в себе на батьківщині".

Церемонія нагородження переможців конкурсу в міжнародних номінаціях відбудеться під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні 23 червня 2015 року.

Як відомо, минулого року у конкурсі перемогу здобув блог Сергія Лещенка. Блог Сергія Лещенка змагався за перемогу у номінації "Вибір користувачів: найкращий проект українською".

Реклама:

Головне сьогодні