Собак у столиці убивають регулярно, але міліція відмовляється займатися ними - депутат Київради

50
17 жовтня 2015

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла депутат Київради Олена Єскіна.

За її словами, тільки міліція може призначити експертизу, яка підтвердить факт отруєння, а без цього винних неможливо притягнути до відповідальності. Адже головна небезпека - це самі вбивці, так звані дог-хантери, які не просто труять тварин, а знущаються над ними. Нещодавній випадок це підтверджує - у собак були ножові поранення.

Вона також каже, що правоохоронці знають, що у нас діє організована група так званих дог-хантерів, які використовують певний сайт на російському носії, там вони попереджають, в яких районах вони будуть труїти собак, там же вони викладають зображення нещасних тварин після отруєння.

"Вони пишуть смс-ки і листи зоозахисникам, до речі, мені теж надсилали якісь листи, але я не хочу навіть про це говорити, щоб їх зайвий раз не популяризувати, бо ці так звані дог-хантери шукають слави і таким чином самостверджуються. Але та людина, яка вбиває тварину, собаку, завтра вже може вбити людину, і такі випадки були", - додає вона.

Олена впевнена, що цю проблему потрібно обов'язково вирішувати, адже окрім власне вбивств беззахисних тварин, дог-хантери пропагують насильство, в першу чергу серед молоді. І хоча якась робота вже ведеться, кримінальні справи стали порушувати лише останнім часом.

Вона додає, що протягом останніх шести місяців, їх було всього 18. Враховуючи, що ситуація тільки погіршується, цього дуже мало, стверджує депутат.

Як відомо, нещодавно у столиці знайшли закатованих собак. Одна із користувачок Facebook каже, що собаки були отруєні, а деякі із ножовими пораненнями. Вона також зазначила, що серед них було знайдено і вбитих цуценят.

А наприкінці вересня під Києвом в лісі біля села Старі Петрівці Вишгородського району, пенсіонери, збираючи гриби, знайшли 39 живих кошенят і 53 вже мертвих.

На запитання про те, звідки у лісі могла взятися така кількість замордованих тварин, директорка притулку дає однозначну відповідь: з Куренівського ринку. Мовляв, це вже не перший раз, коли люди поруч із ринком та його околицями знаходили тварин у контейнерах, як живих, так і мертвих. На її думку, ситуація сталася через те, що немає жодного контролю, центр ідентифікації тварин не здійснює контроль над Пташиним ринком.