Гребенщиков підписав листа із закликом скасувати вироки Сенцову, Кольченко та Афанасьєву

25
14 грудня 2015

Як повідомляє Ехо Москви, він закликав пред'явити їм належні звинувачення, або звільнити їх.

Вже багато років поспіль всесвітній правозахисний рух Amnesty International проводить глобальний Марафон. Бігати не потрібно, треба писати листи. У багатьох країнах офіси Amnesty International відкриті 24 години на добу, всі бажаючі заходять і пишуть листи владі тих країн, де люди страждають від порушення прав людини.

 

Написати листа можна тут >>>

Як відомо, 12 грудня в Берліні на церемонії вручення нагород переможцям Європейського кінопризу (European Film Award, EFA), яких обрали члени Європейської кіноакадемії (European Film Academy), згадали українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії.

28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.

Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".

Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.

7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

Північно-Кавказький суд РФ 25 серпня визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. У листопаді Верховний суд Росії після розгляду апеляційної скарги на вирок визнав його законним і залишив у силі.

Олег Сенцов звинувачення заперечує. Кінорежисер на суді розповів, що співробітники ФСБ Росії катували його.