За фактом насильства над дитиною у санаторії відкрили кримінальне провадження

13067
15 серпня 2016

За цим фактом відкрито кримінальне провадження на підставі насильницьких дій над дитиною, розповів Андрій "Українській правді. Життя".

12 серпня батько також мав зустріч із начальницею відділу первинної медико-санітарної допомоги ДОЗ КМДА Оленою Коваленко та адміністрацією санаторно-курортного комплексу. ДОЗ проводив перевірку у закладі того ж дня.

"У нас була дуже довга розмова і ми прийшли до висновку, що крім того, що такого в принципі бути не повинно, цієї ситуації з дитиною на певному етапі можна було уникнути. Але працівники санаторію вчасно не змогли спинити ні себе, ні дитину, – сказав Андрій.

Реклама:

Ситуація склалася так, що різні подразники зачіпали дитину ще з самого ранку. Каті насильно провели процедури – дитині пекло, їй чесалися очі. Після процедур її силою потягли в їдальню на сніданок, коли вона не хотіла. Одне за одним, а цього всього можна було уникнути".

16 серпня батько з донькою їдуть у Міський центр дитини. Там 8-річну дівчинку оглянуть на показники того, яку психологічну травму вона отримала в результаті перебування у санаторії.

"Я зараз для дитини шукаю спеціаліста, який би допоміг саме із гіперактивністю. З молодшою дитиною все нормально, – сказав Наливайко.

Катю не били. Гематоми у неї на тілі від того, що дитину тягли. Її поклали на стіл, коли зв'язували, так, що ноги звисали донизу. Від того й синці. А те, що кажуть, ніби вона кидалася у вікно – Катя взагалі такого не пам'ятає. Я думаю, вона просто намагалася вирватися хоч кудись".

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба зауважив, що медперсонал перевищив свої повноваження у поводженні з дівчинкою, працівники неналежно виконували свої обов'язки, допустивши бійку між дітьми.

"Вважаю, що прив’язування дитини до стільця можна розцінювати, як тортури та катування і за такі дії, вчинені по відношенню до малої дитини, винні особи мають понести відповідне покарання!", – написав Кулеба на своїй сторінці на Facebook.

Реклама:

З моніторинговим візитом до "Орлятка" у Ворзель завітали й представники омбутсмена Валерії Лутковської. Вони перевірили медичну документацію, поспілкувалися з дітьми, які перебувають на лікуванні у цьому закладі.

Поводження з дитиною служба уповноваженого з прав людини вважає нелюдським. Перевірка також показала відсутність достатньої кваліфікації персоналу та медикаментів з огляду на психоневрологічне спрямування санаторію.

Андрій Наливайко привіз у психоневрологічне відділення закладу доньок 3 серпня. Чоловік одразу пояснив лікарю, який їх приймав, що у старшої доньки, Каті, може бути агресивна реакція на конфліктну ситуацію.

Коли він приїхав у санаторій "Орлятко" на прохання молодшої доньки Ані 11 серпня, побачив старшу дитину в сльозах і прив'язану до стільця. Працівники санаторію пояснили, що вчинили так, щоб вона не поранилася.

За зачиненими дверима у їдальні дитину прив'язали до стільця й без відома батька зробили 2 ін'єкції. Самого ж Андрія не хотіли пускати у приміщення, де тримали його доньку.

Після інциденту чоловік забрав старшу дитину. Їй зафіксували садна та оглянули у відділенні неврології ОХМАДИТУ.

Молодша донька вирішила продовжити відпочинок у санаторії. Адміністрація закладу вибачилася перед батьком.Реклама: