Винного у прив'язуванні дитини у санаторії звільнили, але батько про це не знає

1716
18 серпня 2016

Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Батько Каті, Андрій Наливайко, розповів "Українській правді. Життя", що не чув про кадрові зміни у закладі, де стався інцидент із його дитиною.

"Ми спілкувалися із представницею ДОЗ ще у п'ятницю, одразу після інциденту. Мені сказали, що служба бере все під свій контроль. Мене ніхто не повідомив, хто насправді винен у ситуації, яка склалася", – розповів Андрій.

Реклама:

За словами Миколи Поворозника, спеціально створена комісія, до складу якої увійшли представники ДОЗу, ТМО "Санаторного лікування" та Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, виявила порушення організації лікувально-педагогічного процесу.

Медичні працівники перевищили функціональні обов’язки, коли застосували фізичне обмеження до дитини.  

"До всіх винних у порушеннях і ситуації, що склалася, буде вжито заходи дисциплінарного впливу. Особу, яка прийняла рішення про фіксування дитини до стільця рушником просто у залі їдальні, вже звільнено", – підкреслив Поворозник.

Посаду звільненого співробітника у відомстві не уточнюють.

Також заступник голови КМДА зазначив, що результати перевірки комісії будуть передані до правоохоронних органів для надання правової оцінки.

Раніше батько 8-річної Каті, яку насильно прив'язали до стільця для заспокоєння у санаторії "Орлятко", Андрій Наливайко написав заяву в Ірпінській РВВС.

Реклама:

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження на підставі насильницьких дій над дитиною.

Поводження з дитиною служби уповноважених з прав людини та дитини визнали нелюдським.

Андрій Наливайко привіз у психоневрологічне відділення закладу доньок 3 серпня. Чоловік одразу пояснив лікарю, який їх приймав, що у старшої доньки, Каті, може бути агресивна реакція на конфліктну ситуацію.

Поводження з дитиною служби уповноважених з прав людини та дитини визнали нелюдським. Фото facebook.com

Коли він приїхав у санаторій "Орлятко" на прохання молодшої доньки Ані 11 серпня, побачив старшу дитину в сльозах і прив'язану до стільця. Працівники санаторію пояснили, що вчинили так, щоб вона не поранилася.

За зачиненими дверима у їдальні дитину прив'язали до стільця й без відома батька зробили 2 ін'єкції. Самого ж Андрія не хотіли пускати у приміщення, де тримали його доньку.

Після інциденту чоловік забрав старшу дитину. Їй зафіксували садна та оглянули у відділенні неврології ОХМАДИТУ.

Молодша донька вирішила продовжити відпочинок у санаторії. Адміністрація закладу вибачилася перед батьком.Реклама: