Винного у прив'язуванні дитини у санаторії звільнили, але батько про це не знає

— 18 серпня 2016, 17:40

Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Батько Каті, Андрій Наливайко, розповів "Українській правді. Життя", що не чув про кадрові зміни у закладі, де стався інцидент із його дитиною.

"Ми спілкувалися із представницею ДОЗ ще у п'ятницю, одразу після інциденту. Мені сказали, що служба бере все під свій контроль. Мене ніхто не повідомив, хто насправді винен у ситуації, яка склалася", – розповів Андрій.

За словами Миколи Поворозника, спеціально створена комісія, до складу якої увійшли представники ДОЗу, ТМО "Санаторного лікування" та Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, виявила порушення організації лікувально-педагогічного процесу.

Медичні працівники перевищили функціональні обов’язки, коли застосували фізичне обмеження до дитини.

[L]"До всіх винних у порушеннях і ситуації, що склалася, буде вжито заходи дисциплінарного впливу. Особу, яка прийняла рішення про фіксування дитини до стільця рушником просто у залі їдальні, вже звільнено", – підкреслив Поворозник.

Посаду звільненого співробітника у відомстві не уточнюють.

Також заступник голови КМДА зазначив, що результати перевірки комісії будуть передані до правоохоронних органів для надання правової оцінки.

Раніше батько 8-річної Каті, яку насильно прив'язали до стільця для заспокоєння у санаторії "Орлятко", Андрій Наливайко написав заяву в Ірпінській РВВС.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження на підставі насильницьких дій над дитиною.

Поводження з дитиною служби уповноважених з прав людини та дитини визнали нелюдським.

Андрій Наливайко привіз у психоневрологічне відділення закладу доньок 3 серпня. Чоловік одразу пояснив лікарю, який їх приймав, що у старшої доньки, Каті, може бути агресивна реакція на конфліктну ситуацію.

Поводження з дитиною служби уповноважених з прав людини та дитини визнали нелюдським. Фото facebook.com

Коли він приїхав у санаторій "Орлятко" на прохання молодшої доньки Ані 11 серпня, побачив старшу дитину в сльозах і прив'язану до стільця. Працівники санаторію пояснили, що вчинили так, щоб вона не поранилася.

За зачиненими дверима у їдальні дитину прив'язали до стільця й без відома батька зробили 2 ін'єкції. Самого ж Андрія не хотіли пускати у приміщення, де тримали його доньку.

Після інциденту чоловік забрав старшу дитину. Їй зафіксували садна та оглянули у відділенні неврології ОХМАДИТУ.

Молодша донька вирішила продовжити відпочинок у санаторії. Адміністрація закладу вибачилася перед батьком.

Реклама:

Головне сьогодні