Діти успадковують розумові здібності тільки від матері – вчені

— 7 жовтня 2016, 16:50

Саме генетичний спадок матері, на думку вчених, впливає на кмітливість дитини, повідомляє The Independent, цитуючи дослідження Університету Глазго.

Приводом для такого висновку став той факт, що жінки мають 2 Х-хромосоми, відповідальні за інтелект, а чоловіки – одну.

Щоб перевірити його, дослідники провели експеримент на лабораторних пацюках.

Увівши їх додаткову дозу материнських генів, вони помітили, як у піддослідних збільшився розмір голови й мозку, але тіло лишилося малим.

[L]Ті ж, хто отримав додаткову дозу чоловічих генів, мали менші голови й більші тіла.

Дослідники визначили клітини, які мали тільки материнські чи батьківські гени у 6 різних зонах мозку пацюків та контролювали різні когнітивні функції – від харчування до пам'яті.

Припустивши, що це пояснення працює і для людей, дослідники з Глазго проаналізували 12 686 підлітків віком від 14 до 22 років.

Якщо не брати до уваги деталі щодо рівня освіти, раси, соціоекономічного статусу, науковці підтвердили висновок – найкращим визначником інтелекту був IQ матері.

У свою чергу, вчені Вашингтонського університету довели, що міцний зв'язок між матір'ю та дитиною також впливає на розвиток деяких зон мозку.

Ген, відповідальний за формування розумових здібностей дитини, міститься в Х-хромосомі жінки. Фото petrograd99/Depositphotos

Фахівці також довели, що у нервових батьків – неслухняні діти. Дослідникам Мічиганського університету вдалося також довести, що хлопчики часто мають гірші мовленнєві навички, якщо їхній батько страждав від хронічного стресу.

Експерти вважають, що це пов'язано тому, що батьки часто відволікаються на інші проблеми через свій емоційний стан, а не контролюють розвиток та поведінку малих.

До того ж, саме чоловік у родині заохочує маля вивчати світ навколо.

Реклама:

Головне сьогодні