Діти із порушеннями розумового розвитку отримають нові шкільні свідоцтва

— 11 січня 2017, 15:15

Уряд передбачив кошти на друк додатків до свідоцтва про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою для випускників із порушеннями розумового розвитку.

Випускники шкіл із порушеннями розумового розвитку отримають нові свідоцтва. Фото monkeybusiness/Depositphotos

Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ 11 січня, повідомляє МОН.

"У вересні ми прийняли постанову, яка передбачає, що діти з порушеннями розумового розвитку однакового рівня складності отримуватимуть однакові документи про базову загальну середню освіту незалежно від того, навчаються вони в спеціальному закладі, або у звичайній школі в рамках інклюзивного чи інтегрованого навчання. Наразі на це вже передбачено кошти і в 2017 році випускники отримають документи нового зразка", – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

До цього часу діти з легкими порушеннями розумового розвитку, що навчаються за спеціальною програмою в спеціальних навчальних закладах та у звичайних школах в рамках інклюзивного чи інтегрованого навчання, до 2017 року отримували документи різного зразка.

[L]Попри те, що вони проходили спільну для всіх дітей з такими порушеннями програму, їм видавалося звичайне паперове свідоцтво.

ВІДЕО ДНЯ

Натомість діти, що навчалися за спеціальними програмами в звичайних школах, отримували пластикове свідоцтво з додатком, як учні усіх загальноосвітніх закладів України, але зі спеціальною приміткою.

Зараз усі випускники з легкими порушеннями розумового розвитку отримуватимуть документи про базову загальну середню освіту спільного зразка (пластикове свідоцтво та додаток з оцінками), але з приміткою "за спеціальною програмою".

Постановою також передбачено кошти на друк документів для дітей з помірними порушеннями розумового розвитку.

Оскільки діти з такими порушеннями не можуть засвоїти спеціальну програму, вони проходять курс навчання, в рамках якого отримують базові знання, необхідні для вирішення побутових завдань та соціальної адаптації.

Після закінчення курсу, цим дітям видаватимуть спеціальну довідку "про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою".

Раніше повідомлялося, що учні з додатковими потребами будуть навчатися у звичайних класах вже з 2017 року.

Передбачається, що вже до 2020 року всі українські діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів.

На початку листопада 2016-го Україна уклала 5-мільйонний договір з Китаєм на розвиток інклюзивної освіти. Цей грант спрямують на розвиток науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області.

Реклама:

Головне сьогодні