МОН перепросило за помилку з фото Бикова у підручнику, але "Білорусію" залишить

— 3 березня 2017, 15:01

МОН перепросило за помилку із неправильним портретом білоруського письменника Василя Бикова в одному із розділів підручника "Світова література" для 7 класу, проте назву країни "Білорусія" у ньому вирішили залишити.

МОН перепросило за помилку з фото Бикова у підручнику, але "Білорусію" у тексті розділу залишить

Своє рішення МОН пояснило тим, що "Білорусія" написано правильно відповідно до історичного періоду, про який розповідається у розділі, повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода".

[L]З позиції міністерства, у "Світовій літературі" немає помилки, тому що до 1991 року країна мала назву "Білорусія" (Білоруська Радянська Соціалістична Республіка).

У видавництві "Генеза", де 2015 року вийшов підручник авторок Євгенії Волощук та Олени Слободянюк, запевнили, що портрет Бикова обов'язково замінять.

Нагадаємо, у підручнику "Світова література" для 7 класу розділ, в якому йдеться про білоруського письменника Василя Бикова, ілюстрований фотографією покійного російського держслужбовця Олексія Местергазі.

Крім того, у тексті допущено помилку у назві країни, з якої походить Биков: "… людина щедрого таланту й кришталевого сумління, яку називають совістю Білорусії".

Підручник "Світова література" для 7 класу має гриф: "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 20.07.2015 № 777)".

Одна із його укладачок, Євгенія Волощук, є також авторкою шкільних видань із зарубіжної літератури для 5, 6 та 11 класів.

Підручник "Світова література" для 7 класу має гриф: "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 20.07.2015 № 777)". Фото 4book.org

Раніше також повідомлялося, що після скандалу з рекомендованим посібником про сімейні цінності, МОН обіцяло переглянути свій підхід до надання підручникам грифів міністерства.

Міністр освіти Лілія Гриневич зауважувала, що рекомендації для використання підручників у школах фахівці дають на громадських засадах, однак експерти, які надають свої висновки, мають нести персональну відповідальність за це.

Реклама:

Головне сьогодні