#вчителіважливі: 6 смішних, мудрих та зворушливих історій до Дня освітянина

День працівників освіти цього року відзначають 1 жовтня.

Фото IgorTishenko/Depositphotos

В Україні це свято традиційно припадає на першу неділю жовтня, що в цілому не віддаляє святкування від Всесвітнього дня учителя, який ЮНЕСКО оголосило 5 жовтня.

Щороку День працівників освіти має своє гасло, яке закликає створювати майбутнє – вкладати у вчителів, виступати за гендерну рівність у професії, інвестувати у роботу викладачів, розширювати їхні права і можливості , а також визнавати цінність професії.

Цьогоріч українці вирішили підтримати вчителів флешмобом #вчителіважливі на Facebook. Охочі пригадують своїх учителів, діляться історіями, якими запам'яталися шкільні роки.

РЕКЛАМА:

"Українська правда. Життя" також вирішила пригадати веселі, захопливі та мудрі вчинки вчителів, про яких уже розповідалося.

Вчитель фізики та астрономії з Рівного Віталій Шевчук знає, як пояснити дитині, чому мули не можуть мати потомства, що відбувається з людиною під час теплового удару, як діє ДНК.

Він взявся перекладати та озвучувати науково-популярні відео українською мовою та поширювати їх на власному Youtube-каналі.

Ролики тривають до 10 хвилин, коротко і доступно пояснюючи складні фізичні, біохімічні процеси, особливості будови тіла людини.

Ганна Попович, вчителька біології Ужгородської школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів "рятує" не тільки уроки біології, а й людські життя.

Ганна розробила власну методику і навчає дітей віком від 3 місяців до 3 років затримувати дихання під водою: "У Закарпатській області дуже багато нещасних випадків на воді саме серед дітей. Часто через те, що вони не вміють надовго затримувати дихання.

Наші заняття вчать дітей цьому навику і допоможуть їм у разі небезпеки врятувати своє життя".

Завдяки Попович та її заняттям 5-річний хлопчик-аутист Дмитро перестав боятися води, навчився плавати, почав спілкуватися з дітьми і вже наступного року піде до школи разом з усіма.

Учитель Беррі Вайт-молодший, викладач англійської у 5 класі школи в Північній Кароліні, перед уроком вітається із кожним учнем особисто.

Діти стають у чергу, щоб "дати краба", потиснути руку чи віддати честь містеру Вайту.

"Вони знають, що кожного чекає своє "доброго дня" на вході у клас. Я завжди готовий і чекаю на учнів біля дверей. Ці вітання покращують їм настрій та заряджають енергією на ціле заняття", – розповідає вчитель.

Роузі Даттон навчає дітей релаксації та духовному і розумовому збагаченню.

Вона показала школярам два яблука (діти спочатку цього не знали, однак вчителька впустила одне з яблук на підлогу, яке саме, важко було сказати, бо обидва мали однаковий вигляд).

"Я взяла те яблуко, яке впустила на підлогу, і розповіла дітям, як воно мені не подобається. Я думаю, воно огидне, - сказала я їм. У нього жахливий колір, а стебло занадто коротке. Я сказала: воно не подобається мені, тож не має подобатися і вам", - розповіла вчителька.

Згодом вона забрала обидва фрукти, обговоривши з дітьми зовнішній вигляд: яблука не змінилися.

І тут вона розрізала їх. Те, до якого усі були добрими, було чистим, соковитим та свіжим. Однак те яблучко, якому говорили погані речі, було всередині побитим, ніби у синцях.

Коли вчителька Донна Гілл Аллен розповідала дітям про мікроби і їхнє поширення, вирішила провести експеримент, який за декілька тижнів поширило більше 60 тисяч людей.

Вона взяла три скибки хліба і поклала їх у пакети. Одну в рукавичках, іншу чистими руками, а третю дала дітям, щоб кожен доторкнувся до неї руками, і помістила в торбинку.

Останній шматок зіпсувався, а взяті чистими руками - ні.

Кінсі Френч, вчителька у школі для дітей із синдромом Дауна у Кентукі, запросила своїх учнів на весілля.

Кінсі не тільки заручилася перед усім класом, а й покликала дітлахів взяти участь у церемонії одруження.

Дівчатка із класу Френч розкидали пелюстки квітів, хлопці несли обручки. Учні разом провели Кінсі просто до вівтаря.

Реклама:

Головне сьогодні