Впевненість в собі залежить від місця у суспільстві. Дослідження

3818
21 травня 2019

Люди, які мають вищий соціальний статус, справді вважають себе кращими за інших.

Вони більш впевнені у своїх здібностях, й тому сприймаються оточенням як більш компетентні.

Про це свідчать результати наукової роботи, опублікованої в Журналі особистісної та соціальної психології, пише The Independent.

Реклама:
 Фото lakov/Depositphotos

Американські психологи провели чотири дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає на впевненість у собі приналежність до певного соціального прошарку.

Найбільше з них охопило понад 150 тисяч власників малого бізнесу у Мексиці, які хотіли отримати кредит.

Щоб з’ясувати приналежність до соціального прошарку, дослідники оцінювали інформацію про доходи заявників, рівень освіти та розуміння свого місця у суспільстві. Респонденти також проходили психологічні тести. Після завершення тестування, ці люди мали оцінити, наскільки добре вони впоралися із завданнями за стобальною шкалою.

Коли психологи порівнювали отримані результати з тим, як оцінили себе респонденти, то з’ясувалося, що люди з кращою освітою, більшими доходами та сприйняттям свого місця у суспільстві, були переконані, що вони добре впораються з тестом.

"У середньому класі люди соціалізуються, щоб диференціювати себе від інших, висловлювати те, що вони думають, відчувати і впевнено висловлювати свої думки навіть коли їм бракує точних знань. У робітничому класі навпаки – люди соціалізуються, аби охопити цінності смирення, автентичності та розуміння свого місця у суспільстві", – каже доктор Бельмі, один з авторів роботи.

Дослідження може допомогти зрозуміти, чому суспільна ієрархія фактично зберігається і передається від покоління до покоління.

Реклама:

Психологи вважають, що нерівність між людьми нікуди не зникне, якщо ми самі продовжуватимемо ставити знак "дорівнює" між нашою впевненістю та реальними здібностями.

Вас може також зацікавити: 

Ми не хочемо втрачати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: