2019 рік – другий найгарячіший в історії планети

813
9 січня 2020

2010-ті роки стали найтеплішим десятиліттям в історії світу.

Останні 5 років були найспекотнішими.

2019 рік став другим найгарячішим роком, після 2016-го. Різниця лише в 0,04°C.

Реклама:

Такі дані озвучує Служба контролю за зміною клімату Коперника (C3S), моніторингова агенція, яку підтримує Європейський союз.

2019 рік – другий найгарячіший в історії планети. Фото vencav/Depositphotos

"2019 рік став ще одним надзвичайно теплим роком, насправді другим найтеплішим у світі в нашому наборі даних, коли багато окремих місяців били рекорди", – заявив керівник C3S Карло Буонтемпо, якого цитує видання Huffingtonpost.

"Останні п’ять років були п’ятьма найтеплішими рекордами (у всьому світі); останнє десятиліття було найтеплішим за показниками: це безперечно тривожні знаки", – уточнює директор ECMWF Copernicus Жан-Ноель Тепо.

Результати C3S констатують, що світ стає все гарячішим, крижані покриви тануть швидше, океани ростуть більше і тварини гинуть шаленими темпами.

Цьогорічний сезон пожеж в Австралії підтверджує тенденції. Хоча зміни клімату не спричиняють пожеж, вони здатні погіршити умови.

Реклама:

Європейські дослідники закликають до радикальних заходів щодо стримування викидів вуглецю та наслідків змін клімату.

До 2050 року світ має відмовитися від викопних палив, щоб уберегти планету від потепління на 1,5°C вище доіндустріального рівня.

Навіть при такому рівні потепління планета отримає ряд драматичних наслідків, включаючи загибель від 70% до 90% коралових рифів планети.

У січні 2020 року американські наукові агенції, включаючи Nasa та Національну адміністрацію океанічної та атмосферної сфери, мають опублікувати і свої детальні заяви щодо клімату.

Вас також може зацікавити:

Експерти: зміни клімату загрожують безпеці

Планетарна дієта: що їсти, щоб зупинити зміни клімату

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: