Як не зруйнувати родину під час карантину? Радить МОЗ

Наталiя Бушковська — 2 квітня 2020, 14:34

Карантин може бути справжнім випробуванням для родинних стосунків.

Наприклад, бум розлучень вже переживає Китай.

Перебуваючи в замкнутому просторі, люди починають конфліктувати.

Вже скоро кількість конфліктів, які можуть призвести до розлучення, значно збільшиться.

Карантин може бути справжнім випробуванням для родинних стосунків.
Фото: freepic

Про це своєму Telegram повідомляє Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ).

"Це пов'язано з тим, що знаходячись всередині одного приміщення, люди збільшують контакт зі своїми близькими.

Це зовсім не погано, але особистий простір ніхто не скасовував. У результаті це призводить до того, що люди знаходять конфлікти всередині групи, з якою постійно взаємодіють", йдеться у повідомлені.

Як не зашкодити стосунками?

МОЗ радить звернути увагу на такі рекомендації:

🔶 Найгірший варіант шукати ворога серед членів родини. Зараз інститут сім'ї у порівнянні з попередніми століттями втрачає свою важливість, але ми не повинні ігнорувати той факт, що сім'я це важлива соціальна група, завдяки якій будується суспільство в цілому.

🔶 Пам'ятайте, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Щоб оцінити наслідки можливого розриву можна вдатися до такої техніки як квадрат Декарта. Це техніка прийняття рішень. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка. Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати "за" і "проти". Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору.

🔶 Також, для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, важливо займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).

🔶 Намагайтесь знайти можливість ізолюватися всередині сім'ї. Це означає, що вам необхідно визначити свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти.

🔶 У житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї. Щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів. Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати "ні" та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні