Ще більше плагіату: у дисертації Портнова знову знайшли шматки чужого тексту

4647
10 червня 2020

Комітет із питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти виявив ще один фрагмент академічного плагіату в докторській дисертації колишнього заступника голови адміністрації експрезидента Віктора Януковича Андрія Портнова.

Про це повідомив голова Нацагентства Сергій Квіт у коментарі Радіо Свобода.

Квіт розповів, що комітет рекомендуватиме НАЗЯВО залучити цей фрагмент до попереднього рішення комітету від 12 березня про наявність плагіату в роботі Портнова.

Це рішення ухвалили 9 червня. 

"У нас додалося два фрагменти. 

Один із них ми розцінюємо власне як академічний плагіат – відтворення опублікованого тексту іншого автора без зазначення авторства. 

І ще один фрагмент, який ми розглядаємо як не порушення академічної доброчесності, а як недостатню академічну якість – той самий шматок тексту самого автора виявлений у вступі й у висновках", – розповів Квіт.

Андрій Портнов. Фото: Детектор медіа

Вперше плагіат у дисертації Портнова виявили в березні цього року

Портнов тоді заявив, що рішення комітету є "помилковим і не відповідає дійсності".

На засідання комітету НАЗЯВО 9 червня запрошували також Портнова.

"Прийшли два адвокати від Андрія Портнова. Їхня позиція полягає в тому, що ми взагалі не маємо права нічого робити стосовно академічної доброчесності. 

Ми їх вислухали, вони заперечували все: з формального боку і по суті. Ми розглянули всі свідчення, вислухали адвокатів й ухвалили рекомендації до Національного агентства – додати до попередніх фрагментів оці два нові фрагменти", – додав Квіт.

Сам Портнов нову інформацію поки що не коментував.

Нещодавно виявлені текстові запозичення у роботі Портнова без посилання на джерело можна переглянути в порівняльній таблиці.

Раніше НАЗЯВО заявило про спроби заблокувати його діяльність.

Блокування відбувається, зокрема, через позов Сергія Бондарчука на початку 2019 року, який раніше працював у секретаріаті Нацагентства. 

У ньому він поставив під сумнів правомірність проведення першого засідання Агентства, обрання голови і заступників. 

Вас також може зацікавити:

"Совість вищої освіти": як плагіаторів найняли забезпечувати якість науки

Як міністерство Лілії Гриневич гальмує викриття плагіаторів в Україні

Чи скасовуватимуть наукові ступені плагіаторам заднім числом – заступник МОН

Плагіатором 2019 року став Сергій Бабак – голова освітнього комітету ВР

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.