Поверненням коштів за скасування пробного ЗНО мають займатися організатори. Чому це ще одна загроза тестуванню

2602
16 червня 2020

Український і регіональні центри оцінювання якості освіти надіслали відкритого листа Прем’єр-міністрові України Денисові Шмигалю щодо механізму повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році.

Про це йдеться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УОЦЯО). 

13 червня президент Володимир Зеленський доручив безкоштовно провести пробне зовнішнє незалежне оцінювання у формі онлайн тестування, а кошти витрачені на його проведення компенсувати у повному обсязі.

Це завдання президент поставив перед центрами оцінювання якості освіти.

Проте є певні нюанси, які ускладнять цей процес.

 Український і регіональні центри оцінювання якості освіти надіслали відкритого листа Прем’єр-міністрові України Денисові Шмигалю щодо механізму повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році.

Як пояснює освітній Омбудсмен Сергій Горбачов, Український Центр має наразі виконати величезний і раніше незапланований обсяг роботи для належного проведення ЗНО.

"Якщо в цих і без того екстремальних умовах на регіональні центри УЦОЯО "навісити" ще й неочікуваний обов'язок повертати кошти, то це створює абсолютно реальний і дуже серйозний ризик того, що можна просто "поховати" ЗНО цього року.

Повертати кошти мають ті установи, які мають відповідний ресурс та логістику, тобто, насамперед, банки", пише він. 

У листі йдеться про те, що відповідно до теперішніх вимог щодо повернення коштів регіональні центри оцінювання якості освіти мають зібрати:

  • оригінали заяв учасників;
  • реквізити банківських рахунків отримувачів коштів;
  • квитанцію за сплату цих коштів учасником/його батьками або законними представниками.

При цьому підготовку до ЗНО по всій країні проводить команда лише з 300 людей.

В УОЦЯО підкреслюють, що такий механізм повернення коштів є доволі складним і може розтягнутись на декілька місяців, що може викликати нову хвилю збурення суспільства. 

Тому УОЦЯО наполягає створити спрощену систему виплат та передати їхню реалізаціє уповноваженим фінансовим установам.

У листі також нагадують, що рішення уряду щодо скасування пробного ЗНО було ухвалене 12 червня ввечері без сповіщення про це УОЦЯО.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.