Вступники з окупованих територій зможуть вступати в усі виші України без ЗНО

Катерина Хорощак — 3 липня 2020, 14:23

Відтепер вступники з окупованих територій, зокрема, з Донецької та Луганської областей, зможуть вступати в будь-який виш України за вступними іспитами без ЗНО в межах установлених квот.

Такі зміни до Закону України "Про вищу освіту" Верховна Рада ухвалила 3 липня.

"За" проголосувало 310 народних депутатів.

До цього часу вступ за квотою був передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, до деяких закладів вищої освіти.

"Значна частина випускників з окупованих територій не зможе взяти участь в ЗНО і вступити до українських університетів. Однак ми маємо дати можливість для вступу для цієї категорії осіб.

Законопроєктом запроваджується можливість вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення до усіх закладів вищої освіти.

У кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які втсупають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть в межах цієї квоти", - пояснив зміни голова Комітету з питань науки, освіти та інновацій Верховної Ради Сергій Бабак.

Проте народна депутатка від партії "Голос" Інна Совсун зазначила, що цей законопроєкт суттєво не змінює умови вступу для випускників з окупованих територій:

"Діти з неконтрольованих територій і сьогодні вступають без ЗНО. Вони вступають просто в обмежену кількість закладів. Аде ця кількість не є критично малою. Вони можуть вступати в більше, як 100 закладів. Тому те, що зараз змінюється, не є радикальною зміною політики".

Також у Совсун є декілька запитань до цього законопроєкту:

"Ми його приймаємо, коли вступна кампанія, фактично, вже розпочалася. Давайте не обманювати себе. Ми не привабимо велику кількість людей, приймаючи рішення в останній момент.

Друге - це питання вступу на нерегульовані професії - медицину і право, де встановлені вищі прохідні бали. Яким чином ми будемо вступати на ці професії?

Останнє. Цей закон не потребуватиме додаткових видатків з держбюджету. І от в цьому є проблема. Якщо ви насправді хочете помогти цим дітям, то окрема строка бюджету, окрема допомога, окремі кошти для того, аби ці діти дійсно могли навчатися, і при цьому інші вступники не відчували, що їхні права пригнічують".

Вас також може зацікавити:

Вступ-2020: дати, нові умови, прогнози університетів щодо прийому та поселення в гуртожитки

94 університети у 2020 році отримають більше коштів: політехнічні, аграрні, які ще?

Студенти здатні змінити свій університет. Ось три способи, які реально допоможуть

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні