Як відбуватиметься навчання в школах з вересня: нові версії влади

Катерина Хорощак — 8 липня 2020, 13:45

Відновлення навчального процесу в звичайному режимі можливо на четвертому етапі виходу з карантину, до якого більшість регіонів країни не готові через високий рівень захворюваності.

Про це повідомив на брифінгу 8 липня мер Києва Віталій Кличко.

Тому Київ готується до дистанційного навчання.

"Зважаючи на рекомендації уряду, можу сказати одне: до кінця карантину навчання буде дистанційним.

Виходячи з цього департамент освіти КМДА надав рекомендації всім навчальним закладам підготувати плани та розробити форму дистанційного навчання.

РЕКЛАМА:

Таким чином кожна школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів та вчителів.

Але місто робить все, щоб 1 вересня за сприятливої епідеміологічної ситуації розпочати навчальний процес у школах", – додав Кличко.

Фото: oksun70/Depositphotos

Проте головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC News Україна зазначив, з 1 вересня діти можуть піти в школу. Але навчальний процес все одно буде змінено.

"Підуть. Але як — це вже питання, яке ми проговорюємо з новим в.о. міністра освіти. Є декілька варіантів.

Можливо, доведеться обмежувати одночасне перебування дітей в класах. Розглядаємо варіанти, що, наприклад, математика буде в класі, а історія буде дистанційно проводитись. По змінах розводити. Думаю, що ці моделі ми напрацюємо", – розповів Ляшко.

Він додав, що спрогнозувати епідситуацію на вересень майже неможливо.

"Готуємось і до найгірших сценаріїв, до дистанційної освіти, до проміжних варіантів і до повністю повернення дітей до школи", – сказав Ляшко.

Один із варіантів розвитку подій також озвучив в інтерв'ю "Українській правді.Життя" ексзаступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний:

"Можливо, треба шукати сценарії, коли якась частина навчання, можливо, якось дистанційно, а виховання і соціалізація відбуваються очно, просто зменшений обсяг контактних годин. Особливо це важливо для молодших класів.

Така форма не є вдалою і досконалою, але вона в умовах пандемії одна з можливих.

Можливо, поки погода дозволяє, ці контактні години надворі проводити. Зменшення кількості дітей у класах, якщо це реально для певної школи, це теж можливо".

Стадний також зазначив, що запустити повноційне дистанційне навчання з вересня майже не можливо:

"Ти не запустиш нормальну навчальну платформу, коли немає реєстру учнів, вчителів, немає того програмного забезпечення та нормативки, яке переводить в електронний формат всю паперову роботу.

Також електронні підручники не у вигляді сканованих PDF-ок, а інтерактивні навчальні матеріали. Вересень 2021 року – це найбільш оптимістичні плани".

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, за яких умов діти ходитимуть у школу.

"Звичайно, ніхто не відміняє і не збирається відміняти класичного традиційного освітнього процесу. Це пріоритет. В умовах помірного розвитку епідемії в Україні, освітній процес буде розпочатий з дотримманням елементу захисту дітей і вчителів. Режим масочний, дистанційний, дезінфекція", – зазначив прем’єр-міністр.

Вас також може зацікавити:

Міністерство освіти і науки Шкарлета: спадок від попередньої команди та перспективи. Інтерв'ю з ексзаступником МОН Єгором Стадним

Дистанційне навчання: сучасний формат освіти, який має лишитися

Дитсадок дистанційно: що робити батькам, якщо вихователі зникли з радарів

Дистанційна освіта в Україні: зараз та її перспективи на майбутнє

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні