У Міноборони розповіли про відтермінування призову та куди звертатися у випадку проблем

Дарія Поперечна — 17 липня 2020, 11:14

Міністерство оборони рекомендує надавати відтермінування до 1 жовтня 2020 року, призовникам, які вирішили продовжити навчання.

Про це повідомив міністр оборони Андрій Таран під час засідання Верховної Ради 17 липня.

"Керівництву обласних та районних адміністрацій, військовим комісаріатам, місцевим органам освіти та науки, закладам освіти рекомендовано надавати відтермінування до 1 жовтня 2020 року.

Всі бажаючі продовжити навчання за програмою магістратури надають до військкоматів відповідні документи від навчальних закладів, що стане підставою для відтермінування призову до осени 2020 року.

Відповідна інформація та доручення Генерального штабу уже доведені до військових комісаріатів та керівників обласних і районних адміністрацій", – зазначає міністр.

Військовий комісаріат виконує рішення призовної комісії. Фото rachwal/Depositphotos

За його словами, у випадку виникнення проблемних ситуацій Міністерство оборони пропонує звертатися на гарячу лінію відомства.

"Кожен випадок порушення прав здобувачів освіти ретельно розглядається, а винуватці будуть притягнуті до відповідальності", – додав очільник Міноборони.

При цьому міністр наголосив, що "організація, підготовка та проведення призову здійснюється міськими або районними державними адміністраціям".

"Що стосується військкоматів та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – ми зробимо все можливе.

Діти у будь-якому випадку мають право на подальше навчання, ми будемо вирішувати ці ситуації", – зауважив Андрій Таран.

Загалом призов триватиме до 31 липня цього року.

Нагадаємо, що раніше призовники, яких викликали для проходження комісії, заявляли про незаконний призов на військову службу та примусове утримання на території збірного пункту.

За їхніми словами, всупереч поданим документам про намір продовжувати навчання, приймальна комісія відмовила у відтермінуванні призову.

У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ запевняють, що надали рекомендації призовним комісіям стосовно відтермінування у випадках пред'явлення документу про попередню реєстрацію на вступ.

При цьому рішення прийняті призовною комісією обов'язкові до виконання військовим комісаріатом.

Зазначається, якщо призовна комісія відхилила відтермінування – призовник повинен з'явитися на службу, і це не позбавляє хлопців права на освіту.

Вас також може зацікавити:

Хто вирішує долю призовників та як отримати відтермінування – пояснення від ЗСУ

Міністерство освіти ініціює відтермінування призову в армію для вступників

Армія чи магістратура: студенти заявляють про незаконний призов на службу

Вступники з окупованих територій зможуть вступати в усі виші України без ЗНО

Які університети України краще готують майбутніх лікарів: аналіз за результатами іспитів

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні