Як поводитися під час обстрілів. Інструкція

Христина Головко Діана Кречетова — 1 березня 2022, 09:22

ОНОВЛЕНО 10.10. 2022

У понеділок, 10 жовтня, Росія завдала ракетних ударів майже по всій території України. Станом на 11:00, за даними Головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного, РФ випустила уже 75 ракет.

У зв'язку з цим "УП. Життя" з посиланням на Довідка. info нагадує, як діяти цивільним під час обстрілів.

Як поводитися під час обстрілів

Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних зіткнень, перш за все потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою). Так ви уникнете розльоту уламків скла. Проте краще закрити вікна мішками з піском або масивними меблями.

Обстріл стрілецькою зброєю

Якщо ж ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів, СБУ радить діяти так:

ВІДЕО ДНЯ

Якщо ви вдома, то сховайте у безпечному місці. Наприклад, у ванній кімнаті або ж самій ванні. Якщо це неможливо, краще лягти, вкрившись предметами, що можуть захистити вас від куль та уламків.

На відкритому місці впадіть на землю. Закрийте голову руками. Перебувайте біля будь-якого виступу чи заглиблення в землі. Укриттям може стати навіть сміттєва урна.

Де б ви не сховались, ваше тіло має бути у безпечному положенні. Згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік пострілів: прикрийте голову руками. Коли почнуться постріли, розтулити рот, аби вберегти барабанні перетинки.

Чекайте мінімум 5 хвилин в укритті, доки стрілянина не вщухне.

Артобстріл, мінометний обстріл чи авіанальот

Гучний свист, залп запуску та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту.

Міноборони пояснює, сам снаряд, як і залп установки, можна помітити та зреагувати. Тому краще постійно вести стеження за небом. Вдень – це димний слід від ракети, вночі – яскравий спалах.

Якщо поруч є бомбосховище, то коли ви почули сирену, це знак "Увага всім". Терміново йдіть в укриття.

  • В укритті увімкніть телебачення або радіо на будь-якому носії, або відкривайте сторінки офіційних державних каналів. Там буде інформація про те, що сталося, протягом п’яти хвилин після сигналу. Виконуйте інструкції.
  • Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

Якщо ви вдома:

  • Вибирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряду. Ховайтесь у підвалі або іншому заглибленому укритті, між несучими стінами.

Читайте також: Що робити у випадку хімічної атаки чи аварії на хімпідприємстві? Інструкція МОЗ

Якщо ви в транспорті чи на вулиці, то негайно (2-3 секунди) дійте так:

  • Падайте на землю. Закрийте руками або предметами голову. Закривайте долонями вуха та відкривайте рот: це врятує від контузії. Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні.
  • Не залишайтеся у під'їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас.
  • Для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 метри, на відкритому місці.
  • Якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї, машині – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку "від будівель та споруд" і залягти на землю.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце притулку, не поспішайте розслаблятися.

Добираючись до безпечного місця, обов’язково дивіться під ноги. Не піднімайте із землі жодних незнайомих вам предметів. У жодному разі не приступайте до розбору завалів від ракет самостійно, чекайте фахівців з аварійно-рятувальної служби, телефонуйте 102.

Читайте також: "Мамо, через скільки хвилинок закінчиться війна?": як українці ховаються від обстрілів та бомбардувань

Реклама:

Головне сьогодні