Пташині пари можуть розпадатися через тривалу розлуку або зраду – дослідження

Анастасія Поя — 6 липня 2023, 09:00

Близько 90% усіх видів птахів мають одного партнера протягом усього життя або одного сезону розмноження.

Втім деякі птахи можуть розлучатися зі своїми партнерами. Головною причиною цього є довготривала розлука або сексуальна нерозбірливість самців.

Вчені з Китаю та Німеччини дослідили випадки розлучень, смертність та міграційні перельоти 232 видів птахів, повідомляє The Guardian.

Вони провели аналіз на основі еволюційних зв’язків між видами, аби врахувати вплив спільного походження й на основі цих даних надали самцям та самицям кожного виду "оцінку проміскуїтету" – невпорядкованих статевих контактів.

Фото: steve_byland/Depositphotos

Деякі види птахів отримали високу оцінку.

РЕКЛАМА:

"Сивки, ластівки, мартини, іволги та дрозди мають високий рівень розлучень та розбещеності самців.

Водночас буревісники, альбатроси, гуси та лебеді, зазвичай, зберігають вірність одному партнеру й розлучаються досить рідко", – кажуть науковці.

Вчені дослідили, що більша сексуальна розбещеність у самців була повʼязана з більшою кількістю розлучень, а проміскуїтет у самиць – ні.

"Коли самець веде безладне статеве життя, це часто сприймається як зменшення його прихильності, адже його увага та ресурси розподілені між кількома самками. Це може зробити його менш привабливим як партнера, а отже, підвищить імовірність його розлучення в наступному сезоні розмноження", – пояснює співавтор дослідження Зітан Сонг.

Фото: steve_byland/Depositphotos

Також вчені встановили, що на розлучення пташиних пар може впливати міграція, під час якої партнери можуть прибувати до місця призначення у різний час й починати формувати нові стосунки для розмноження.

Види птахів, які мігрують на довші дистанції, мають більшу кількість розлучень, запевняють дослідники.

Експертка з морської біології з Ліверпульського університету Саманта Патрік, яка не брала участь в дослідженні, зазначила, що на кількість розлучень пташиних пар може також впливати клімат.

лімат стає все більш непередбачуваним й час міграції може стати більш мінливим, і можу припустити, що для різних видів це може збільшити рівень розлучень", – зазначила вона.

Раніше ми повідомляли, що в нацпарку "Тузловські лимани" на Одещині помітили птахів-бджолоїдок та самця рідкісного птаха з кільцями на ніжках.

Читайте також: 12 тварин, що стали відомими під час війни: історії сміливих чотирилапих

Реклама:

Головне сьогодні