Фотопастка зафіксувала рідкісні кадри того, як лінивець відбився від оцелота. ВІДЕО

Яна Осадча — 12 серпня 2023, 09:00

В амазонській пустелі фотопастка зафіксувала епічний двобій лінивця та хижака-оцелота, який на подив закінчився перемогою травоїдного і повільного звіра.

Кадри були зроблені на станції біорізноманіття Тіпутіні в еквадорській Амазонії, повідомляє Science alert.

Вони демонструють, як лінивець відбивається від оцелота. Хижак, який перервав денний перекус травоїдного, був вимушений утекти.

Відео було зняте під час нападу на лінивця у болотистій місцевості.

На кадрах видно, як лінивець відбиває напад оцелота (Leopardus pardalis) кількома швидкими ударами.

Як зазначають дослідники з Університету де Лос Андес у Колумбії, Університету Техасу в Остіні в США та Університету Сан-Франциско де Кіто в Еквадорі, зняті кадри є досить рідкісними.

По-перше, напади хижаків не часто потрапляють на камеру.

По-друге, лінивці зазвичай відвідують подібну місцевість вночі, коли це безпечніше. По-третє, лінивці раніше не вважалися мішенями для оцелотів, і незрозуміло, чому оцелот вирішив на нього напасти.

"Як двопалих лінивців, так і оцелотів важко вивчати. Вони тихі, невловимі, їх важко знайти та спостерігати в дикій природі", – каже антрополог Ентоні Ді Фіоре з Техаського університету в Остіні.

Дослідники не можуть сказати напевно, чи вдалося лінивцю втекти повністю неушкодженим, через обмеження поля зору фотопастки.

Однак вони повернулися на місце події через два дні після того, як було знято відео, і не знайшли жодних слідів лінивців.

За словами дослідників, відео є корисними для того, щоб розповісти більше про обох тварин.

Оцелоти зазвичай їдять менших істот, таких як змії, черепахи та жаби, але, як відомо, нападають і на більшу здобич.

Це також нагадування про те, що тварини, які мають тенденцію до повільного пересування та мають повільний метаболізм, можуть бути рівними більш спритним істотам у дикій природі.

"Це відео містить цікаві аспекти природної історії обох видів, показуючи можливий зв’язок між жертвою та хижаком, який рідко розглядався, і показуючи денну активність переважно нічного двопалого лінивця", – каже Ді Фіоре.

Читайте також: 12 тварин, що стали відомими під час війни: історії сміливих чотирилапих

Реклама:

Головне сьогодні