У Раді пропонують зменшити навантаження на викладачів

Вікторія Андрєєва — 16 серпня 2023, 12:17

У Верховній Раді зареєстрували два освітніх законопроєкти. В одному з них йдеться про те, щоб зменшити навчальне навантаження на викладачів.

А у другому – про зменшення бюрократичних процесів у МОН, повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

У законопроєкті №9600 йдеться про зменшення навчального навантаження викладачів із чинних 600 годин до 400-500 годин у рік. Кількість навантаження залежатиме від обсягу наукової роботи, яку виконують викладачі університетів.

"Така зміна наблизить нас до практики навантаження викладачів ЗВО у країнах ЄС, а також стимулюватиме наукову роботу в наших університетах.

У разі, якщо викладачі зосереджуються суто на навчальній роботі, справедливо буде кваліфікувати їх як педагогічних працівників і не вимагати імітувати наукову роботу. Як правило, це викладачі-практики, які надають студентам актуальні професійні знання, а також викладачі іноземних мов, яким необов'язково проводити наукові дослідження", – пояснив Лісовий.

Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos

У другому законопроєкті №9601 йдеться про те, щоб наукові звання, які присвоїла вчена рада університету, отримували одразу, без погодження в Атестаційній колегії МОН.

"У разі ухвалення законопроєкту 9601 вчені звання будуть присвоювати безпосередньо заклади своїм співробітникам, а інші заклади (за потреби) зможуть визнавати ці звання. Без втручання міністерства", – каже міністр.

У цьому законопроєкті також передбачена зміна щодо ліцензування освітньої діяльності. Нею займатиметься Державна служба якості освіти, а не МОН.

Лісовий зазначає, що такий розподіл повноважень відповідає вимогам Державної антикорупційної програми: орган, що встановлює вимоги до ліцензування, не може їх контролювати.

Нагадаємо, нещодавно у МОН повідомили, що оголосили ще одну догану ректору за неповну інформацію у звіті.

Читайте також: Майже 80 тисяч вступників отримали рекомендації на бюджет – МОН

Реклама:

Головне сьогодні