Пустелі не буде: на дні Каховського водосховища науковці виявили вже понад 65 видів рослин

Яна Осадча — 27 жовтня 2023, 12:20

На дні Каховського водосховища, яке було осушене унаслідок підриву росіянами дамби у червні 2023 року, не буде ані пустелі, ані навали шкідливих видів рослин.

Такий висновок зробили українські науковці, які продовжили моніторинг дна Каховського водосховища, повідомляють в Українській природоохоронній групі.

10 червня 2023 року вчені заклали на дні водосховища ділянки для дослідження: відібрали ґрунти і подивились, які є рослини в стадії паростків.

Через 3,5 місяці дослідники знову вирушили в експедицію. У біотопах вони зафіксували понад 65 видів рослин.

Серед них можна побачити іржасті гриби, а на місці Каховського водосховища формується вербовий ліс. Річка Кам’янка, затоплена у 1965 році, також відновлюється. Там, де мешкають черепахи, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю.

ВІДЕО ДНЯ

Засолених ділянок немає. Уся ця територія заростає. Однак щільність заростання різна: на мулах велика, а там, де черепашкові ліси, заростання іде повільніше.

Науковці ще вивчають, як відновлюється рослинність на цій території. Однак вже зараз констатують, що тут не буде ані опустелювання, ані великого поширення агресивних інвазійних рослин.

Наразі вчені проводять дослідження, результати якого, ймовірно, оприлюднять у 2024 році.

Нагадаємо, програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) опублікувала екологічну експрес-оцінку підриву РФ Каховської дамби.

Читайте також: Що сьогодні відбувається на дні вже колишнього Каховського водосховища?

Реклама:

Головне сьогодні