В Італії знайшли фрагменти старовинної прикраси "Золоте дерево Лучіньяно", вкрадені 100 років тому

Олена Барсукова — 10 листопада 2023, 12:31

В Італії знайшли давно втрачені фрагменти знаменитої старовинної прикраси "Золоте дерево Лучіньяно".

Частини цього грандіозного релікварію, створеного відомим ювеліром Габріелло Д'антоніо, були викрадені на початку ХХ століття, повідомляє Heritage Daily.

Релікварій вважається одним із найкращих шедеврів італійського золотарства. Він складається з трьох частин (коріння, стовбур, листя) і символізує життя Христа в трьох різних періодах.

Виріб заввишки 2,70 метра був створений з позолоченої міді, срібла та емалі між 1350 і 1471 роками. Гілки дерева прикрашені коралами, кристалами та мініатюрами на пергаменті.

В Італії знайшли вкрадені фрагменти "Золотого дерева Лучіньяно"

У 1914 році "Золоте Дерево" було викрадене і розбите на фрагменти злодіями, які, ймовірно, хотіли продати його на чорному ринку. В результаті збереглися лише залишки гілок і основа.

Деякі вкрадені фрагменти релікварію були знайдені між 1927 і 1929 роками. Після тривалого реставраційного проєкту "Золоте Дерево" частково відновили у 1933 році.

Однак найбільш сакральні компоненти, зокрема розп'яття, чотири круглі медальйони, п'ять срібних бляшок і верхню частину храмового вузла, так і не знайшли.

Лише нещодавно поліції повідомили про печеру в районі Ареццо в центральній Тоскані, де були якісь прикраси.

Влада знайшла 5 бляшок із "Золотого Дерева", які спочатку були закріплені на зворотному боці медальйонів-гілочок.

Також було знайдено один із пергаментів з портретом пророка, відполірований гірський кришталь і 16 фігурок святих, що прикрашали основу.

Фото: Studio ESSECI

Нагадаємо, раніше дослідники реконструювали унікальне намисто, яке знайшли в могилі похованої 9 тис. років тому дівчинки.

Читайте також: Намисто і зуб бобра: у Швейцарії після оранки морквяного поля знайшли артефакти бронзової доби

Реклама:

Головне сьогодні