До річниці визволення Херсонщини Нацбанк випустить нову пам’ятну монету – "Антонівський міст"

234
10 листопада 2023

Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом 10 гривень – "Антонівський міст".

Як повідомляє пресслужба НБУ, випуск монети присвячений річниці визволення Херсонщини від окупантів. 

Вона перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. 

Реклама:

"Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України", – каже голова НБУ Андрій Пишний.

 Фото: НБУ

За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета "Антонівський міст" ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

Відмінність у тому, що її реверс – тематичний, він містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

"Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Антонівський міст" є обов’язковою до приймання за її номіналом всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для виконання платіжних операцій", – пояснюють в НБУ.

До кінця 2023 року Нацбанк планує викарбувати ще одну пам’ятну монету воєнної тематики. Вона буде присвячена Збройним силам України.

Реклама:

Нагадаємо, раніше ми писали, що Укрпошта присвятила нову марку працівникам Укрзалізниці. 

Читайте також: Дві українські монети визнали одними з найкращих у світі за 2022 рік

Ірина Батюк, УП. ЖиттяРеклама: