На Львівщині зафіксували другий випадок сказу в домашніх котів

Олена Барсукова — 24 листопада 2023, 19:06

У селі Попелі Львівської області та 5-кілометровій зоні ввели карантинні обмеження через сказ.

4-річна кішка-метис покусала хазяйку та її сина, а потім загинула, повідомляє Дрогобицька районна військова адміністрація.

Це вже другий випадок сказу в домашнього кота на Дрогобиччині.

"Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Дрогобицькій РВА карантин у с.Попелі Бориславської громади та 5-ти км зоні с.Ясениця – Сільна накладено терміном на два місяці", – кажуть у РВА.

Читайте також: Чи потрібно робити щеплення від сказу, якщо вас вкусила домашня тварина? Пояснює МОЗ

ВІДЕО ДНЯ
Фото ілюстративне: zsv3207/GettyImages

Карантинні обмеження діятимуть впродовж 2 місяців – до 22 січня 2024 року включно за умови відсутності нових випадків захворювання.

Попередній випадок сказу в районі стався у домашнього кота, який 12 листопада вкусив за руку господаря, жителя Дрогобич, й помер через два дні.

Нагадаємо, сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Цей вірус вражає центральну нервову систему і передається від інфікованих ссавців.

Окрім укусу, сказом можна заразитись, якщо на пошкоджену шкіру або на слизову потрапить слина хворої тварини.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки.

Початкові симптоми сказу – підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально.

У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку, кажуть у Центрі громадського здоров'я.

Якщо терміново не отримати лікування, сказ має 100% летальність. Обов'язково звертайтеся до лікаря!

Читайте також: Як вберегтися від сказу, коли рятуєте тварин? Пояснюють зоозахисники

Реклама:

Головне сьогодні