У Нацполіції розповіли, скільки звернень щодо домашнього насилля отримали у 2023 році

Ірина Батюк — 29 листопада 2023, 18:00

З початку року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв і повідомлень щодо вчинення домашнього насильства. Це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.

Як повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський, 76,5% звернень правоохоронці отримали від жінок, 20% – від чоловіків, а ще понад 3% – від дітей.

"Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори серед тих, що зумовлюють домашнє насильство", – зазначив Іван Вигівський.

За його словами, за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складені адміністративні протоколи, а в третині випадків – винесені термінові заборонні приписи стосовно кривдників.

Фото: PeopleImages.com/Depositphotos

Крім того, за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (вчинення домашнього насильства) слідчі розпочали понад 2,3 тисячі кримінальних проваджень. Майже 2 тисячам кривдникам уже повідомлено про підозру.

ВІДЕО ДНЯ

Для запобігання та протидії домашньому насильству у відомстві створили 54 спеціалізовані підрозділи, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.

"Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім’ї, де вчиняється домашнє насильство", – повідомив Вигівський.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства.

Читайте також: 75% українців вважають, що сторонні люди мають реагувати на сімейне насильство щодо дітей – опитування

Реклама:

Головне сьогодні