У столиці Нової Зеландії вперше за 150 років народилися птахи ківі

Ірина Бура — 2 грудня 2023, 10:54

Природоохоронці виявили у передмісті Веллінгтона – столиці Нової Зеландії, двох пташенят ківі, що стало першим зареєстрованим народженням птаха в дикій природі за понад 150 років.

Усього в передмісті Веллінгтона нараховується 65 коричневих ківі, пише CNN.

За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, коричневий ківі є одним із найпоширеніших видів ківі в Новій Зеландії, але без належного збереження птахи можуть вимерти в дикій природі протягом двох поколінь.

Очікується, що ще 18 пташенят коричневого ківі вилупляться в рамках проєкту Capital Kiwi Project, який має на меті відновити масштабну дику популяцію ківі в столиці Нової Зеландії. Проєкт планує використовувати передавачі для спостереження за двома новими пташенятами ківі, а також за іншими, які вилупляться згодом.

ФОТО: Capital Kiwi Project

За даними благодійної організації Save the Kiwi, популяція нелітаючих птахів – ківі, яких колись налічувалося близько 12 мільйонів у Новій Зеландії, скоротилася до 68 тисяч особин.

ВІДЕО ДНЯ

У 1991 році Департамент охорони природи Нової Зеландії запустив План відновлення популяції ківі, який був зосереджений на боротьбі з хижаками та залученні громади.

За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, популяція ківі в країні скорочується в середньому на 2% на рік, в основному через хижаків, таких як горностай, кішки, собаки та тхори.

Як повідомляє Save the Kiwi, 95% ківі, народжених у дикій природі в Новій Зеландії, гинуть до досягнення дорослого віку.

"Насправді єдина проблема ківі це бродячі собаки і горностаї, які їдять пташенят", – сказав керівник команди Capital Kiwi Project Пол Уорд.

Читайте також: У горах Індонезії вчені виявили тварину, яку 60 років вважали вимерлою

Реклама:

Головне сьогодні