На Волині до трьох років тюрми засудили чоловіка, який відмовився служити з релігійних переконань

Ірина Бура — 14 грудня 2023, 14:18

На Волині суд призначив три роки тюрми 46-річному чоловікові, який відмовився служити в ЗСУ через релігійні переконання – обвинувачений назвав себе прихожанином релігійної організації "Свідки Єгови".

Для чоловіка це вже не перша судимість – у 1995 році йому присудили два роки тюрми за відмову проходити строкову військову службу.

Як йдеться у вироку Іваничівського райсуду, 1 червня чоловікові вручили повістку, у якій зазначалось, що за тиждень він повинен прибути до ТЦК для відправки на військову службу. Оскільки він відмовився її приймати, працівники військкомату склали на нього відповідний акт, а згодом відкрили кримінальне провадження, пише Zaxid.Net.

Чоловік у суді пояснив, що не хоче служити у війську з релігійних причин.

Фото: JanPietruszka/Depositphotos

"Він та його родина протягом всього свого життя є прихожанами теократичної організації "Свідки Єгови". Він відвідує збори цієї організації. Судячи з канонів, які проповідують постулати віри організації, він не має право брати до рук зброї, а тому він і відмовляється від виконання призову на військову службу по мобілізації", – наводять у вироку пояснення чоловіка.

У суді свідчила ще одна учасниця організації. Вона пояснила, що на території України конкретно їхня місцева організація не зареєстрована, прихожани збираються "в різних будівлях". Як часто обвинувачений бував на зібраннях – жінка пригадати не змогла.

Водночас сам чоловік визнав, що після початку повномасштабного вторгнення він майже не відвідував служінь.

Дослідивши матеріали справи, суддя визнав чоловіка винним у порушенні ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та призначив йому мінімальне покарання за цією статтею – три роки тюрми.

Вирок ще не набрав законної сили, обвинувачений може подати апеляцію.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи можна уникнути мобілізації через релігію або пройти альтернативну службу під час війни.

Читайте також: Вчепився за авто і катався на лижах: у Львові затримали переодягненого у бабусю ухилянта

Реклама:

Головне сьогодні