У майбутньому дев'ятикласники складатимуть ДПА з п’яти предметів – директорка УЦОЯО

Альона Павлюк — 20 грудня 2023, 13:43

У майбутньому учні 9 класів складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) з 5 предметів. Розробка матеріалів для них почнеться у 2025 році.

Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в ефірі Ukrinform TV.

За її словами, до переліку предметів ДПА входитимуть математика, українська мова, історія України, іноземна мова та природничі дисципліни.

Крім того, до тестових завдань планують додати усну частину.

"Принаймні з тих предметів, де це дуже важливо. До прикладу, історія України та громадянська освіта – це та галузь, де важливо говорити, висловлюватися, розлого відповідати на якесь запитання", – пояснила Вакуленко.

Фото: bradcalkins/Depositphotos

Однак матеріали для іспитів з кожного предмету будуть розроблятися по черзі.

"Ми хочемо за рік брати одну галузь, пілотувати її, робити висновки, і наступного року пропонувати вже для всіх учнів. Потім братимемо іншу галузь для пілотування. В такий спосіб до 2027 року ми б мали таке оцінювання для дев'ятикласників", – розповіла директорка УЦОЯО.

Також Вакуленко зазначила, що наступного року планується підготовка ДПА для учнів 4 класів. Почнуть з невеликої вибірки – 2 тисячі учнів.

"Тим закладам, які погодяться з нами працювати, ми запропонуємо оцінювання з математики та української мови. Коли вони його проведуть, ми проаналізуємо, наскільки наші тести та запитання адекватні для вибірки, чи легко вчителям їх опрацьовувати в класі, як багато часу це займає. Ми хочемо мати не тільки тестову частину, але й усну", – зауважила директорка УЦОЯО.

Нагадаємо, Верховна Рада повернула історію України та іноземну мову до обов’язкових предметів державної підсумкової атестації.

Читайте також: 4 години на тести, контроль за списуванням і пілотне ДПА. Тетяна Вакуленко про зміни на НМТ-2024

Реклама:

Головне сьогодні