Національний антарктичний науковий центр приєднався до Європейської полярної ради
Національний антарктичний науковий центр, який забезпечує роботу української станції "Академік Вернадський", 8 квітня вступив до Європейської полярної ради.
Членство дає нові можливості для вивчення Арктики та Антарктики, а також допоможе інтегрувати українську науку в європейський дослідницький простір, повідомляють у МОН.
"Європейська полярна рада – це європейський "елітний клуб" полярних досліджень, до того ж доволі закритий. Приєднання НАНЦ – велика перемога.
Можна навіть сказати, що ця подія є "першою ластівкою" членства України в ЄС, адже жодна країна-член ЄС із власною полярною програмою досліджень не може триматися осторонь колаборації в межах Ради", – сказав директор НАНЦ Євген Дикий.
Антарктична станція "Академік Вернадський" |
Тепер українські вчені матимуть доступ до європейських полярних програм без бюрократичних перепон, а у НАНЦ сподіваються, що це зробить українських дослідників конкурентними в ЄС.
Також в України з’явилась можливість використовувати європейські полярні станції в Арктиці, яких у нашої країни наразі немає.
Дослідження Арктики планують здійснювати на українському дослідницькому криголамі "Ноосфера", який раніше передала Велика Британія.
Європейська полярна рада (European Polar Board, EPB) зосереджується на дослідженнях у Арктиці та Антарктиці. Членами EPB є науково-дослідні інститути, логістичні оператори, фінансові агентства, наукові академії та урядові міністерства з усієї Європи.
Нагадаємо, наприкінці січня криголам "Ноосфера" вперше відправився до Антарктиди.
Вас також може зацікавити:
На станції "Вернадський" зафіксували найвищу температуру за останні 37 років
"Виходьте на протест": українські полярники звернулися до російських вчених
До човна українських полярників приплив гігантський горбатий кит. ВІДЕО
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.