У Гані 63-річний священник одружився з 12-річною дівчинкою: у справу втрутилась поліція

— 3 квітня, 15:56
У Гані 63-річний священник одружився з 12-річною дівчинкою: у справу втрутилась поліція
lunamarina/Depositphotos

Наприкінці квітня у Гані, що у Західній Африці, священник одружився з 12-річною дівчинкою. Відео та фото події опинились у мережі і викликали громадське обурення.

Як стверджують BBC, священник, Нуумо Боркетей Лавех Цуру ХХХІІІ, є "шанованим членом громади столиці Гани".

Повідомляється, що на весіллі були присутні десятки членів громади. На відео, поширеному в мережі, чути голоси гостей, які радять 12-річній нареченій "бути готовою до виконання подружніх обов’язків".

За законодавством Гани, мінімальний вік для вступу в шлюб становить 18 років. Тим не менш, лідери місцевих громад виправдовують весілля традиціями, а критику вважають наслідком нерозуміння локальних звичаїв.

За даними видання, 63-річний Нуумо як духовний лідер "відіграє неабияку роль у житті спільноти": здійснює жертвоприношення від імені громади, молиться про її захист, забезпечує дотримання культурних звичаїв і проводить інші обряди.

Педіатрична асоціація Гани висловила побоювання, що, ця подія може стати потенційним приводом для збільшення випадків педофілії:

"Уявлення про прийняття дитячих шлюбів і відкрите нахабне схвалення або захист практики впливовими лідерами громади потенційно можуть сприяти певній девіантній поведінці, як-от педофілія".

Правоохоронці заявили, що встановили особу дівчинки та взяли її під захист. Також поліція звернулася до урядового міністра у справах дітей і департаменту соціального забезпечення, щоб надати 12-річній необхідну підтримку на час проведення розслідування.

Цей випадок дитячого шлюбу не є поодиноким. За даними всесвітньої неурядової організації Girls Not Brides, 19% дівчат у Гані виходять заміж до досягнення 18 років.

Нагадаємо, за прогнозами ЮНІСЕФ, для викорінення ранніх шлюбів знадобиться ще 300 років.

Анна Коваленко, "УП. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні