У США студент під час навчального проєкту відкрив новий вид динозаврів
У США 28-річний Кайл Аткінс-Велтман випадково відкрив новий вид динозаврів, коли досліджував скамʼянілості для свого навчального проєкту.
Виявилося, що кістки, які досліджував хлопець, не належать жодному з наразі відомих видів вимерлих плазунів, пише The Washington Post.
У січні 2020 року, коли Кайл здобував ступінь магістра в Канзаському університеті, він розпочав проєкт з дослідження дев'яти видів динозаврів.
Для цього хлопець придбав у колекціонера скам'янілості: стегнову, гомілкову та плеснову кістки динозаврів.
Читайте також: Як динозаври могли вплинути на тривалість життя людей – дослідження
Студент думав, що рештки належать виду динозаврів Anzu wyliei – птахоподібному динозавру, якого ще називають "Куркою з пекла". Однак кістки виявилися меншими за інші рештки динозавра цього виду.
Він припустив, що скамʼянілості можуть належати іншому молодому й меншому динозавру й надіслав їх для перевірки професору анатомії з університету.
У результаті дослідження виявилося, що рештки не належать ані виду Anzu wyliei, ані будь-якому іншому нині відомому виду динозаврів.
Фото: Кайл Аткінс-Велтман |
Зрештою студент повідомив, що скам'янілості належать виду птахоподібних динозаврів Eoneophron infernalis, який схожий на Anzu wyliei, однак менший за них.
На думку вчених, Eoneophron infernalis були заввишки понад 91 сантиметр і важили близько 72,5 кілограма. Вони мали довгі кігті та ноги, беззубий дзьоб, пір’я на тілі та короткий хвіст.
Вони були на 60 сантиметрів нижчі й на 180 кілограмів легші за динозаврів Anzu wyliei, зазначають науковці.
Наразі рештки нового виду зберігаються в Музеї природознавства Карнегі в Піттсбурзі.
Аткінс-Велтман продовжив роботу над дослідницьким проєктом й нині вивчає тиранозаврів.
Раніше ми розповідали про те, чому діти так захоплюються динозаврами і яка від цього користь.
Читайте також: Не всі вони вимерли: що варто знати про динозаврів та чому в Україні немає свого Т-рекса