Карпатський рятувальник показав, якою була обсерваторія на горі Піп Іван 17 років тому

Олена Барсукова — 23 грудня, 16:30
Карпатський рятувальник показав, якою була обсерваторія на горі Піп Іван 17 років тому
Vasyl Fitsak

Карпатський рятувальник Василь Фіцак опублікував архівні фотографії засніженої обсерваторії на горі Піп Іван Чорногірський 2007 року.

На фото 17-річної давності зображена колишня астрономічна і метеорологічна станція, яку називали "Білий Слон".

"2007 рік. То вже історія", – написав Фіцак у Facebook.

Vasyl Fitsak
Vasyl Fitsak
Vasyl Fitsak

Будівництво обсерваторії розпочали польські фахівці ще в 1936 році, йдеться на сайті "Білого Слона".

РЕКЛАМА:

Астрономічний відділ був підпорядкований Варшавському університету, а метеорологічний відділ – Національному інституту метеорології у Варшаві, але обсерваторія пропрацювала тільки з 1938-го по 1939 рік.

1 вересня 1939 року, з нападу Німеччини на Польщу, почалася Друга світова війна. 17 вересня Радянський Союз вдерся на територію Польщі. 18 вересня співробітники були змушені покинути обсерваторію, а після обстеження радянська влада вирішила її не використовувати.

Спроби відбудувати обсерваторію були і в 1963, і в 1991 роках, але остаточно проєкт відновлення розробили у 2007 році у співпраці з Польщею. Об’єкт передали в управління Прикарпатському національному університету ім. Стефаника в Івано-Франківську.

4 вересня 2012 року на вершину гори Піп Іван підняли перший будівельний вантаж і бригади робітників, які вдихнули нове життя у занедбані приміщення, а у 2013 році було укладено угоду про створення окремого рятувального поста на базі кількох кімнат обсерваторії.

Зрештою, у 2015 році у приміщенні колишньої обсерваторії почала працювати найвища в Україні високогірна рятувальна станція – Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост, що розташований на висоті 2028 метрів над рівнем моря.

Нагадаємо, нещодавно рятувальники показали снігову казку на горі Піп Іван.

Реклама:

Головне сьогодні