Митники перешкодили незаконному вивезенню до США опудала рідкісного яструба та черепа сайги

Анастасія Мосорко — 2 липня, 15:26
Митники перешкодили незаконному вивезенню до США опудала рідкісного яструба та черепа сайги
Опудало птаха підпадає під Конвенцію про тварин під загрозою зникнення
Фото: Державна митна служба

Співробітники Київської митниці виявили та вилучили опудало рідкісного яструба та частину черепа сайги, які намагалися незаконно вивезти до США.

Про це повідомила пресслужба Державної митної служби.

Предмети знайшли під час огляду міжнародної посилки, яка прямувала зі Запоріжжя до Сполучених Штатів Америки.

"Опудало птаха та частина черепа з рогами підпадають під дію Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES)", – йдеться у повідомленні митників.

Опудало рідкісного яструба
Опудало рідкісного яструба
Фото: Державна митна служба
ВІДЕО ДНЯ

Експертиза підтвердила, що опудало належить рідкісному виду яструба – Змієїду блакитноногому (Circaetus gallicus), а череп – Сайзі татарській (Saiga tatarica).

"Окрім того, опудало та частина черепа мають певні наукову, музейну та освітню цінність", – додали в ДПСУ.

Оскільки для експорту таких предметів необхідні спеціальні дозволи, яких у відправника не було, опудало та череп вилучили.

Наразі триває розслідування за фактом незаконного переміщення через митний кордон України предметів фауни, що підпадають під дію CITES.

Частина черепа сайги
Частина черепа сайги
Фото: Державна митна служба

Згідно з Конвенцією CITES, для експорту будь-якої тварини чи рослини, живої або мертвої, та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвільні документи. Ці документи видають адміністративні органи України з питання виконання вимог Конвенції.

Раніше ми розповідали, що під час перевірки міжнародних посилок київські митники знайшли панцир морського їжака, який своїм віком сягає юрського періоду.

Реклама:

Головне сьогодні