"Захист України" викладатимуть у школах по-новому: Лісовий розповів, що зміниться

Альона Павлюк — 14 травня, 15:04
Захист України викладатимуть у школах по-новому: Лісовий розповів, що зміниться
МОН змінило програму дисципліни "Захист України"
olegda88.gmail.com/Depositphotos

Міністерство освіти й науки повністю переписало програму дисципліни "Захист України". Незабаром функціонуватиме мережа приблизно з тисячі навчальних центрів для підготовки вчителів.

За новою програмою, ймовірно, почнуть викладати з 1 вересня, повідомив міністр освіти й науки Оксен Лісовий в інтерв’ю для hromadske.

Окрім освітньої програми "Захист України", також змінили рекомендований перелік обладнання для класів, розробили методику організації освітнього простору та процесу навчання.

За словами Лісового, у цій дисципліні буде 6 модулів. Серед них – домедична допомога з елементами тактичної медицини, топографія і тактика. Також буде інженерія, яка, зокрема, передбачає опанування навичок управління безпілотними апаратами, радіозв'язку і різноманітними технологіями, пов'язаними з військовим контекстом.

"Ми викинули з освітньої програми все, що туди потрапило за радянським підходом. Завдання дисципліни "Захист України" – дати молодому громадянину усвідомлене розуміння того, для чого захищати державу, чому це вигідно йому особисто, чому держава є важливим інструментом досягнення його особистого успіху та безпеки. І далі – навички того, як саме він може захищати її", – зазначив міністр.

Наприкінці 2023 року на перенавчання вчителів "Захисту України" виділили 100 мільйонів гривень. Воно розпочнеться незабаром.

"Захист України" викладатимуть у навчальних центрах педагоги, які займаються лише цією дисципліною. Сьогодні її покладають як додаткове навантаження на вчителів фізкультури, історії чи інших предметів. Але для нас важливо підібрати людей, які будуть завантажені винятково цим предметом 100% свого робочого часу", – наголосив очільник МОН.

Навчальні центри працюватимуть "кущовим методом" – наприклад, один центр на 5-10 шкіл. У регіонах вже формується їхня мережа. Великий навчальний центр відкриють у Києві.

Як розповів Лісовий, наразі МОН завершує підготовку списків необхідного обладнання, яке передасть на погодження з Міністерством оборони. Закупівля відбуватиметься протягом травня-червня.

У МОН хочуть, щоб за новою програмою почали викладати вже з 1 вересня.

Нагадаємо, про планові зміни у програмі дисципліни "Захист України" стало відомо ще у серпні 2023 року.

Реклама:

Головне сьогодні