ТЦК звинуватили у зриві доставки ліків для людей з ВІЛ: водія відправили на ВЛК і вручили повістку

Анастасія Мосорко — 31 травня, 16:57
ТЦК звинуватили у зриві доставки ліків для людей з ВІЛ: водія відправили на ВЛК і вручили повістку
ТЦК перешкодили доставці ліків для людей з ВІЛ
YGphoto/DEPOSITPHOTOS

29 травня співробітники Мукачівського ТЦК зупинили 23-річного водія вантажівки, який перевозив ліки для людей з ВІЛ. Водія змусили пройти військово-лікарську комісію і вручили повістку з вимогою наступного дня з'явитися у військкомат.

Про це повідомив голова Координаційної ради благодійної організації "100% Життя" Дмитро Шерембей.

Він заявив, що ці дії співробітників Мукачівського ТЦК призвели до зриву поставки препаратів до Тернополя та Івано-Франківська – 29 травня вантаж ліків не доїхав до місця призначення.

Шерембей написав, що персонал ТЦК проігнорував не тільки вік водія, який не є призовним за законом, але й той факт, що при зупинці роботи рефрижератора або при повному використанні палива ліки можуть зіпсуватися.

"Кожен другий вантаж, який ми доставляємо, потребує дотримання спеціальних технологій доставки, так званого "холодового ланцюга". Якщо водія забирають до ТЦК на понад шість годин, і весь цей час машина залишається без нього, існує ризик, що в холодильнику вимкнеться електроенергія. Це може призвести до псування товарів – і тоді йтиметься не лише про фінансові втрати, але й про те, що люди не отримають необхідні, можливо, навіть рятівні, ліки", – розповів Шерембей у коментарі "УП. Життя".

За його словами, водій вантажівки надав працівникам ТЦК чотири документи: права, паспорт, маршрутний лист компанії з описом вантажу, який він перевозить, та виписку про обмежену придатність до військової служби від 2018 року.

Посвідчення водія про обмежену придатність до військової служби від 2018 року
Посвідчення про обмежену придатність до військової служби

У Закарпатському ОТЦК та СП зазначили, що водій не мав при собі військово-облікових документів, тому його відправили уточнювати дані до Мукачівського РТЦК та СП.

"Згідно з чинним законодавством, чоловіки від 18 до 60 років повинні при собі мати військово-облікові документи", – йдеться у повідомленні ТЦК.

У Закарпатському ОТЦК додають, що після перевірки водієві вантажівки виписали повістку за місцем проживання у Києві. Проте на світлині, наданій водієм, повістка виписана з наказом з'явитися наступного дня до Мукачівського РТЦК.

Перевізник отримав повістку від Мукачівського ТЦК
Повістка, вручена водієві

Благодійна організація "100% Життя" закликала міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та командування Сухопутних військ ЗСУ розробити алгоритм, який забезпечить безперешкодну роботу водіїв, які перевозять медичні і гуманітарні вантажі.

"Ми вже маємо дефіцит водіїв, а якщо такі історії, які не є поодинокими, будуть продовжуватись, то система медичних поставок буде геть паралізована", – заявив керівник благодійної організації.

Логістична компанія "Фармасофт", у якій працює водій, зверталася у поліцію у зв'язку з інцидентом. В Управлінні патрульної поліції в Закарпатській області на запит "УП. Життя" повідомили, що патрульні поліцейські, отримавши виклик, прибули до ТЦК.

"Там вони зʼясували, що громадянин, про якого йшлося у виклику, справді перебував там для уточнення облікових даних. Згодом його відпустили", – заявили у поліції.

Також "УП. Життя" звернулося до Міністерства охорони здоров'я за коментарем щодо ситуації.

Реклама:

Головне сьогодні