Їй назавжди 22: на Донеччині загинула бойова медикиня Анастасія "Троя" Мар’янчук

Віра Шурмакевич — 20 березня, 16:24
Їй назавжди 22: на Донеччині загинула бойова медикиня Анастасія Троя Мар’янчук
Анастасія Мар'янчук "Троя"

На Донеччині під час евакуації з-під ворожого обстрілу поранених бійців загинула 22-річна бойова медикиня Анастасія "Троя" Мар’янчук.

Вона була студенткою Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вивчала японську мову та літературу, йдеться на сторінці установи.

Дівчина ще в перші дні повномасштабного вторгнення взяла академвідпустку, щоб захищати Україну від ворога. Вона приєдналася до лав Добровольчого українського корпусу, а пізніше стала бойовою медикинею 1 стрілецького батальйону ОМБр ДУК "Правий сектор".

"Вона була цвітом нації і мала розбудовувати нашу державу та щасливо жити в ній. У нашій пам'яті "Троя" залишиться доброю, щирою та відважною.

Ми за неї помстимося, але рана від втрати близької людини ніколи не загоїться. Щирі співчуття рідним", написали у Добровольчому українському корпусі.

Новина про смерть дівчини глибоко вразила людей, які її знали. У публікаціях у соцмережах вони діляться своїми спогадами про Анастасію.

Анастасія Мар'янчук з позивним Троя
Анастасія Мар'янчук з позивним "Троя"
Управління постачання ДУК ПС

"Я її жартома називав донечкою. Розповідав їй про чергову поїздку на фронт із концертами, а вона вчергове просилася поїхати зі мною на схід. А я відмовляв, бо куди ж? Вона ще ж дитина!

А ця дитина згодом здивувала всіх. Пішла бойовим медиком до славної 67 ОМБР ДУК. Мене просто прибила звістка про її смерть на полі бою", написав військовий волонтер Святослав Бойко.

"Вона була цвітом нації, юною посестрою правої молоді, добра, гарна і смілива. Помста ворогу за неї буде неодмінно, але втрату близьких нічим не компенсуєш", зазначила у своєму дописі офіцерка ЗСУ Дана Ніка.

Євгенія Сілантьєва знала "Трою" ще з часів дитячого табору, де маленька Анастасія була її виховницею. Своїми спогадами про неї вона поділилася з "УП. Життя".

"Дуже добра та тиха дівчинка. Була трохи "сама по собі". Любила аніме, а ще відтискалася краще за хлопців", – розповіла Євгенія.

Вона зазначила, що дівчина обганяла однолітків за розвитком і для свого віку нестандартно мислила.

"Що стосувалося гострих соціальних тем, вона ніколи не могла бути осторонь. Їй завжди було цікаво, що відбувається у світі та суспільстві. Вона намагалася брати участь у змінах", – сказала Сілантьєва.

Наразі родині Анастасії Мар’янчук потрібна фінансова допомога.

Нагадаємо, на Одещині поховали воїна Юрія Глодана. У 2022-му вся його родина загинула від російської ракети.

Реклама:

Головне сьогодні