Кораблі залишають "шрами" на антарктичному дні. Науковці пояснили, чому це небезпечно

Тетяна Бугаєнко — 10 червня, 16:20
Кораблі залишають шрами на антарктичному дні. Науковці пояснили, чому це небезпечно
протягом сезону 2022-2023 років навколо Антарктиди зареєстрували щонайменше 195 суден
Steve_Allen/Depositphotos

За останні десятиліття Антарктида все більше страждає від негативного впливу людської цивілізації.

Нещодавно дослідники виявили, що через активізацію судноплавства у антарктичних водах було суттєво пошкоджено морське дно і, як наслідок, постраждали його екосистеми.

Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому в Frontiers in Conservation Science, пише IFL.Science.

У ході робити науковці за допомогою підводних камер зафіксували стан морського дна на 36 ділянках. Вони побачили, що в багатьох з них ланцюги та якорі суден залишили "шрами" на дні. Через пошкодження там не було типових для цих широт видів.

"Постраждали губки – важливі для фільтрації води, поглинання вуглецю та забезпечення притулку, їжі та складних середовищ існування. Вони приносять користь усій морській екосистемі, зокрема пінгвінам і тюленям", – зазначив автор дослідження Метью Малреннан.

РЕКЛАМА:
Якорі та ланцюги пошкоджують морське дно
Біля місць, де кидали якорі, немає "морського" життя
Frontiers

За останні роки в Антарктиді стало більше човнів. Тільки протягом сезону 2022-2023 років навколо Антарктиди зареєстрували щонайменше 195 туристичних, дослідницьких і рибальських суден, а також приватних яхт. Однак вважається, що окрім них є ще багато човнів без належних ліцензій.

Вчені зазначають, що хоча пошкодження морського дна Антарктики відбулося лише впродовж кількох років або десятиліть, відновлення, ймовірно, триватиме набагато довше. Життя в Антарктиді функціонує в інших часових рамках, ніж в інших морських екосистемах.

"Екологічне відновлення дійсно залежить від місця. Види у холодних водах ростуть набагато повільніше, ніж у теплих температурах", – пояснила співавторка дослідження Саллі Вотсон.

Вчені вважають, що необхідно провести більше досліджень короткострокового та довгострокового впливу судноплавства на стан антарктичного дна.

Нагадаємо, нещодавно українські полярники показали, як "звучить" Південний океан.

Реклама:

Головне сьогодні