"Надважливо для України": у семи профтехах навчатимуть керувати цивільними дронами

Віра Шурмакевич — 1 березня, 14:23
Надважливо для України: у  семи профтехах навчатимуть керувати цивільними дронами
monkeybusiness/Depositphotos

Цьогоріч у семи професійно-технічних училищах України запровадять нову освітню програму – "Оператор цивільних дронів".

Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, опанувати нову професію можна буде у закладах освіти Львівської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської і Чернігівської областей.

Училища вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програми, тож готові ділитися знаннями з учнями.

"Вміти керувати цивільним дроном — надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни", – зазначив Федоров.

Також міністр розповів, що роботу над цією програмою розпочали ще у 2022 році. Її реалізовують спільно з Міністерством освіти і науки України та представництвом Євросоюзу.

За цей час вдалося створити навчальні програми з первинної професійної підготовки, курсової підготовки та гурткової роботи.

"Наша ціль на 2024 рік — удосконалити навчання керування дронами в профтехах, де такі програми вже є, а також розширити мережу закладів, що пропонують таке навчання.

Крім того, важливим завданням є затвердження професійного освітнього стандарту, залучення бізнесу і місцевих управлінців у цей процес", зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Наразі навчитись керувати дроном можна на додатковому курсі. Однак МОН планує розробити освітній стандарт і запровадити відповідну систему ліцензування у профтехучилищах.

Після завершення навчання учні отримають офіційний документ про освіту державного зразка за фахом "Оператор цивільних дронів".

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я запровадило нову спеціальність – у медичних університетах готуватимуть протезистів-ортезистів.

Реклама:

Головне сьогодні