В Україні вводять штрафи за сексуальне домагання в інтернеті: Зеленський підписав закон

Анастасія Мосорко — 19 червня, 13:54
В Україні вводять штрафи за сексуальне домагання в інтернеті: Зеленський підписав закон
В Україні запроваджують покарання за сексуальне домагання та насильство за ознакою статі
ryanking999/DEPOSITPHOTOS

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №8329, який передбачає штрафи та покарання за образливі повідомлення сексуального характеру та інші форми насильства за ознакою статі.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Цей закон був ухвалений парламентом 22 травня і пов'язаний із ратифікацією Стамбульської конвенції – міжнародної угоди, спрямованої на боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством.

Згідно із законом, сексуальне домагання, тобто умисне вчинення проти бажання людини образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), зокрема з використанням електронних комунікацій, каратиметься штрафом розміром від 1360 до 2720 гривень.

Крім штрафів, можливі покарання у вигляді громадських робіт (від 20 до 40 годин), виправних робіт (один місяць з відрахуванням 20% заробітку) або адміністративного арешту на строк до 15 діб.

ВІДЕО ДНЯ

Також закон передбачає впровадження відповідальності за будь-які фізичні, психологічні або економічні дії, спрямовані проти конкретної особи через її належність до певної статі, що завдає шкоди її фізичному або психічному здоров'ю.

За такі дії передбачено штраф від 1700 до 3400 гривень, громадські роботи (від 20 до 40 годин), виправні роботи (до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку) або адміністративний арешт на строк до 10 діб.

Також закон містить статтю, яка передбачає покарання за невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису. За порушення цієї статті також можуть накладатися штрафи або інші санкції.

Нагадаємо, майже два роки тому, 20 червня 2022 року, Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Впровадження норм конвенції до українського законодавства є важливим для набуття членства України в ЄС.

Конвенція відкрита для підписання з 11 травня 2011 року.

Реклама:

Головне сьогодні