Зеленський запровадив відзнаку "Громада-рятівник": кого нагороджуватимуть

В Україні запровадили відзнаку "Громада-рятівник", якою відзначатимуть громади за допомогу мешканцям прифронтових територій та війську.
Населені пункти відзначатимуть за мужність, милосердя і солідарність при відсічі збройній агресії РФ, йдеться в указі президента Володимира Зеленського від 11 червня.
Подавати претендентів на почесну відзнаку будуть Кабінет міністрів, обласні, а також Київська державна міська і військові адміністрації.
Нагороду можуть присвоїти громадам, мешканці яких:
- активно надають гуманітарний прихисток та іншу допомогу українцям на території можливих або активних бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях;
- підтримують Сили оборони;
- беруть участь у посиленні обороноздатності держави;
- здійснюють іншу вагому підтримку в захисті незалежності та суверенітету України.
Разом із присвоєнням почесної відзнаки громади отримають статуетку та пам'ятну плакетку – нагородну пластину.
Раніше в Україні запровадили два нових свята – День румунської мови та День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття.
