У Британії знайшли понад 200 слідів динозаврів, що жили майже 160 мільйонів років тому

Анастасія Мосорко — 2 січня, 18:00
У Британії знайшли понад 200 слідів динозаврів, що жили майже 160 мільйонів років тому
Вчені розкопали у Британії нові сліди динозаврів, що жили 166 мільйонів років тому
Фото: University of Birmingham.

У Великій Британії вчені виявили понад 200 слідів динозаврів, що належать до середнього юрського періоду – приблизно 166 мільйонів років тому.

Серед знайдених на кар’єрі в Оксфордширі слідів – відбитки як травоїдних, так і хижих динозаврів.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані на сайті Оксфордського університету, пише Phys.org.

Сліди виявив працівник кар’єру Ґарі Джонсон – він помітив "незвичні випуклості" під час очищення ґрунту для подальших робіт. Тоді на місце викликали палеонтологів – і розпочалися дослідження.

РЕКЛАМА:

Розкопки провели дослідники з Оксфордського та Бірмінгемського університетів. У червні 2024 року була проведена тижнева експедиція, під час якої команда з понад 100 осіб виявила близько 200 слідів динозаврів.

Окрім звичних методів розкопок, були використані новітні технології, зокрема аерофотозйомка для створення тривимірних моделей місця розкопок. Це дозволило точно зафіксувати кожен слід і отримати детальну інформацію про динозаврів, які залишили їх.

Вчені знайшли п’ять основних шляхів, якими пересувалися динозаври. Найдовший з них сягає 150 метрів – це один з найбільших таких шляхів, коли-небудь знайдених у Великобританії.

Чотири шляхи належать травоїдним динозаврам, ймовірно, цітіозаврам, які могли досягати 18 метрів у висоту. Ці тванити мали дуже довгі шиї, заявдяки яким могли діставати до високих рослин.

На кар’єрі в Британії виявили понад 200 слідів динозаврів середнього юрського періоду
На кар’єрі в Британії виявили понад 200 слідів динозаврів середнього юрського періоду
Фото: University of Birmingham

П’ятий шлях належить динозавру мегалозавру – величезному хижаку, що мав на ногах три пальці з гострими кігтями.

На деяких ділянках сліди травоїдних і хижаків перетинаються. Це наштовхує вчених на думку: чи могли ці різні істоти співіснувати мирно, чи, можливо, мегалозавр час від часу полював на цітіозаврів.

Мегалозавр був першим динозавром, описаним науковцями в 1824 році. Це відкриття стало важливим кроком у розвитку палеонтології та вивченні динозаврів, і з того часу він є символом палеонтологічних досліджень.

Це не вперше на території кар’єру в Оксфордширі знаходять сліди динозаврів. У 1997 році там виявили понад 40 слідів, що також мали значну наукову цінність.

Раніше ми розповідали, що у Британії скам'янілості трьох динозаврів продали на аукціоні за понад 12 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 600 мільйонів гривень).

Реклама:

Головне сьогодні