Українська правда
Життя

Мінфін обіцяє весь фонд стипендій "роздати" кращим і пільговикам

Версія для друку Коментарі 10
30.08.2016
Стипендіальний фонд не буде зменшений після зміни системи фінансування стипендій з 2017 року.

Таку обіцянку озвучив заступник міністра фінансів Сергій Марченко на круглому столі у вівторок в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли підтримується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок кращих. Тому ми будемо підтримувати кращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде", – сказав він.

За його словами, Міністерство фінансів і Міністерство освіти і науки обговорюють варіанти реформування системи виплати стипендій, щоб забезпечити ефективне витрачання наявних бюджетних коштів.

Марченко вважає, що повинна бути соціальна стипендія для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і стипендія академічна, для тих студентів, які показують високі результати в навчанні.

Заступник міністра підкреслив, що мова не йде про зменшення загального стипендіального фонду.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів пропонує урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року.

У Міносвіти ж повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують.

"МОН не розробляв і не ініціював проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів", – відповіли у міністерстві на запит "Української правди. Життя".   

Artem Tidva _ 13.12.2016 21:58
Схоже, що Марченко не зовсім розуміє ситуацію.
В країні, де 70% проживає за межею бідності(це Україна - за даними ООН), можливість не працювати вантажником чи офіціантом на шкоду освітньому процесу має забезпечити стипендія.
Питання в тому, чому Марченко не шукає де взяти кошти(наприклад в офшорах), а каже, що їх взяти ніде.
Яко Мінфін не знає де взяти кошти, окрім скорочення інвестицій в майбутнє, то такий Мінфін мав би скласти свої повноваження, як некомпетентний.
val mashtak _ 31.08.2016 01:09
Svetla Vereshchak
- И все 4 года на экзаменах только и слышно, ну я тебе тройку поставлю, тебе ж все равно, а вот с бюджета дети не получат стипендию, а тебе терять нечего…

- Странно такое читать, поскольку как следует из Вашего текста, ваш ребенок учился в вузе, где контрактникам стипендию не выплачивали. Что же касается бюджетников, то действительно деканаты нередко ориентируют преподавателей на такие показатели успеваемости, чтобы число претендентов на безусловное назначение стипендий не превышало возможностей стипендиального фонда. Он ведь не безразмерный! Естественно такая практика приводит к необъективности при оценивании. Поскольку всегда в группах есть студенты, которым дабы не нарваться на неприятности, преподаватели по настоятельной просьбе администрации вынуждены ставить незаслуженно высокие оценки. И соответственно занижать при этом оценки более прилежным студентам. Если же размер стипендий существенно повысят, то таких "просьб" станет больше.
Taras Petrenko _ 30.08.2016 21:03
Яке відношення це має до НАУКИ і ТЕХНОЛОГІЙ? :)
Kotia _ 30.08.2016 18:21
На гривень 600-800 за місяць реально можна прожити (хоча й кепсько), якщо не платити за житло і дорогу. Тобто, якщо молода людина лише навчається і платить за гуртожиток (200-300 грн.), то МОЖЕ ПРОІСНУВАТИ НА СТИПЕНДІЮ, ОТЖЕ СТИПЕНДІЯ ПОТРІБНА
А хто хоче жити краще муситиме підпрацьовувати (не плутати з підробляти))))
Volodymyr Pankiv _ 30.08.2016 18:12
Підтримую!!!
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте