Батьки 8-класників не повинні купувати підручники – їх є більше, ніж потрібно

— 13 вересня 2016, 15:45

Більше 87% підручників уже доставили до управлінь освіти і науки облдержадміністрацій, які мають передати їх школам, повідомляє МОН.

Із 20% формуватимуться спеціальні резервні фонди, звідки можна буде добрати підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість 8-класників у певній школі збільшиться.

Майже повністю доставили підручники для 8 класів Сумській – 92,8%, Херсонській – 91,2%, Чернігівській – 91,2%, Харківській – 90,7% та Чернівецькій – 90,2% областям.

Якщо у школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів. Ця проблема лишається з попереднього навчального року, коли вони друкувалися співфінансуванням – 50% було виділено з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів.

[L]Свою половину підручників за кошти з державного бюджету МОН надрукувало у повному обсязі і доставило в регіони. Друк та доставка решти підручників – відповідальність місцевих органів влади. 100% підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87%, учнів 7 класу – на 72,58%.

У наступному році за оновленими програмами друкуватимуться підручники для 9 класів. Зміни до навчальних програм для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів схвалила Колегія МОН 9 вересня 2016 року.

Реклама:

Головне сьогодні