Українська правда
Життя

Із нашумілого посібника "Сімейні цінності" прибрали гриф МОН

Версія для друку Коментарі 21
31.10.2016
Фото luckybusiness/Depositphotos
Із посібника "Сімейні цінності для учнів 8-9 класів", наповненого гендерними стереотипами та застарілими уявленнями про роль жінок та чоловіків у суспільстві, на час перевірки вилучили гриф МОН "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах".

Про це "Українській правді. Життя" повідомила співавторка посібника та працівниця Інституту модернізації змісту освіти, який рекомендував видання, Леся Корецька.

Начальниця відділу неформальної та інформальної освіти дітей Інституту наголосила: "Концептуальних засад даний посібник не заперечує. У посібнику наголошено, що є рівність жінки і чоловіка, але рівність у різності – є чоловіки, а є жінки".

За словами Корецької, у методичці є спірні погляди, проте є і засадничі моменти, з якими не варто сперечатися.

"Я не вважаю, що уявлення про те, що жінка – це берегиня, застарілі. Я не можу сказати, що берегиня – це лайливе слово".

"Жінка сперечається, але сперечається вона по-жіночому. Деякі моменти з цього посібника будуть переглянуті і прибрані. Ми не хотіли принижувати гідність жінок. Я – жінка, яка займає керівну посаду, і для мене це принципово, щоб жінки поводили себе гідно, щоб вони проявляли свої найкращі жіночі якості. І навіть якщо вони сперечаються з чоловіками, то по-жіночому. Поряд із справжньою жінкою чоловік ніколи не буде лаятися. Зі справжньою жінкою чоловік повинен відчувати себе джентльменом. На цьому потрібно виховувати наших майбутніх чоловіків і жінок", – пояснила свою позицію Корецька.

Також співавторка посібника пояснила, що у зв'язку із резонансною реакцією суспільства з приводу видання, його додатково аналізуватимуть.

"Зараз із нього тимчасово зняли гриф "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах". Експертна комісія та фахівці ще раз аналізуватимуть видання, щоб надалі таких ситуацій не виникало", – сказала Корецька.

"У нас дійсно гендерно чутливе суспільство. Ми це врахуємо", – додала вона.

Також, за словами Корецької, комісія МОН переглядатиме тільки той посібник, який є у вільному доступі та викликав загальне обурення. Про решту матеріалів, рекомендованих у листі МОН до департаментів освіти – не йдеться.

Раніше міністр освіти Лілія Гриневич говорила, що перевірять усі матеріали, рекомендовані до курсу після конференції "Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін" 28 жовтня.

"Цей курс розроблений на рішення парламентських слухань зі збереження сімейних цінностей в Україні, – сказала Гриневич.

Зважаючи на таку ситуацію,ми обов'язково перевіримо навчальні посібники до курсу"Сімейні цінностіз приводу гендерної чутливості текстів, які є у цих посібниках. Сімейні цінності не мають заперечувати гендерній рівності чоловіків та жінок".

"Є вчителі, які мають педагогічну освіту та можуть вести цей курс. Він може бути корисним у тому, як зберегти сім'ю. Алепосібник,який цитували у ЗМІабсолютно не відповідає гендерній чутливості", – сказала міністр.

Нагадаємо, що лист із рекоменлаціями впроваджувати факультатив "Сімейні цінності" МОН на початку минулого тижня розіслало регіональним департаментам освіти.

Із посібника "Сімейні цінності для учнів 8-9 класів" вилучили гриф МОН "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах". Фото luckybusiness/Depositphotos

Документ підписав заступник міністра освіти Павло Хобзей. У листі йдеться, що "МОН рекомендує у навчальних закладах продовжувати впровадження програми формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства".

До листа додається список літератури, якою представники міністерства пропонують користуватися під час викладання курсу для школярів 8-9-х класів.

Серед рекомендованої Міносвіти літератури є посібник "Сімейні цінності для учнів 8-9 класів" (автори – В. Прит, С.Тесленко, З. Охріменко, Л. Корецка).

Українським підліткам він розповідає, що "чоловік – творець, який завжди прагне до новизни". Чоловік, за версією укладачів посібника, повинен бути великодушним, цікавим і хоробрим.

Але не все так просто: "Розкриттю чоловічих талантів і якостей сприяє жінка, яка знаходиться поруч".

"Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все в світі створено для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, яке вона формує повагою і любов'ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії".

На рекомендацію застосовувати посібник, який не відповідає сучасним поглядам на роль жінки та чоловіка у суспільстві та базується на соціальних стереотипах відреагували політики, громадські діячі, журналісти.

wed _ 31.10.2016 23:47
-Vesna- :
wed:

З.І. ... хотів тільки показати суперечливість деяких ваших уявлень
Вам не вдалося.
згоден, щоб пробити ревність новонавернених (а такою вас вважаю, бо давніше жодного разу не зауважував від вас відверто феміністичних мантр) потрібно щонайменше набагато чіткіші приклади, ніж невиразна Елізабет...
хоч маю певні сумніви щодо джерел, звідки ви брали деталі її біографії

а от приклад Луїзи вважаю доволі вдалим - він власне підкреслює перевагу, котру може мати жінка над одним з найздібніших людей того часу, власне завдяки так вами нетерпимій жіночності

З.І. ви часто мені симпатичні, бо вмієте робити самостійні висновки, як і вчитися на помилках, тому
щиро сподіваюся, що в своїй самореалізації ви не осягнете таких вершин, коли фемінізм стає свого роду релігією і коли жодні суперечності не похитують вірності ідеалам
-Vesna- _ 31.10.2016 23:25
wed:

З.І. ... хотів тільки показати суперечливість деяких ваших уявлень
Вам не вдалося.
wed _ 31.10.2016 23:16
хмм, ще цікава новина - в Угорщині за 2010-2015 к-сть абортів зменшилася на 23% + ще на 4 за квартал 2016
причини - уроки підготовчі до сімейного життя, етики, релігії і соціально-фінансова (масштабна, справді) підтримка сімей з дітьми

ще одна консервативна країна має успіхи там, де "прогресивні" країни тільки винаходять чергові оправдання
wed _ 31.10.2016 23:06
Елізабет - феміністка?
а як з її матримоніальними планами та фаворитами, котрі здобували великий вплив?

та й цікаво, що доволі слабкодуху, нерішучу та емоційно нестабільну королеву ви наважилися назвати феміністкою - у вас же інші ідеали, як гадаю...
хоч загалом правління їй вдалося

З.І. дратувати вас жодного наміру не мав... хотів тільки показати суперечливість деяких ваших уявлень
-Vesna- _ 31.10.2016 22:49
wed:
от візьмемо Елізабет першу (щоб не сперечатися, коли Англія емансипувалася)... чим їй перешкоджала жіночність?
наскільки знаю, зовсім навпаки було, вона використовувала її для управління державою... ну може змішуючи трохи особисте з державним, але це - норма для монархій
Елізавету першу вважали взагалі мужчиною превдягненим - там була дуже популярною легенда про викрадення її маленькою та підміною хлопчиком.
І вона вибрала шлях служіння державі ( викинув зі свого життя і шлюб і материнство) - тобто вона була не тільки фемінсткою - а ще й чайлдфрі.
Стосовно постійних тактичних стичок - вони були постійно.
Але коли в твоїх руках влада давати накази рубати голови... все вирішується легше :)

З І все - не дратуйте менею
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте