Для цікавого навчання. 5 вау-книжок для школярів

Я – мама школяра і добре розумію, що таке повертатись до навчання після канікул. Це те, що й повертатись до спорту після тривалої перерви, у перший місяць школи буває боляче.
Без розминки занурюватись у навчальний процес не варто. Нам з сином допомагають пізнавальні та інтерактивні книжки не зі шкільної програми, але які містять чимало корисної інформації, зокрема й ту, яка входить до шкільної програми.
Вони привертають увагу і формою, часто у них є різноманітні завдання, які виклкають велике бажання їх виконати, деякі книжки цікаво читати і дорослим, і це спільне часопроведення буде додатковою підтримкою для юних школярів.
Підібрала 5 книжок для розігріву на початку шкільного року.
"У міста є Я", Ірина Озимок
Це перше видання в Україні, яке пояснює, як функціонує місто – хто ним керує і чому потрібно ходити на вибори, як працює транспорт, звідки вода у наших кранах, чому потрібно економити тепло і як сортувати сміття, хто планує як буде виглядати місто, і найважливіше – як діти можуть його змінювати.
Тут є ще й завдання – відшукати всі шкідливі дії мешканців міст, написати листа своєму меру, намалювати своє місто через 10 років.
![]() |
"100 фактів про планету Земля"
Чи часто вам доводилось чути від дитини, що їй нудно читати книжки, які пропонують у школі? Напевно не всі підручники є цікавими або зрозумілими.
На щастя, на українському книжковому ринку з’являється все більше пізнавальних книжок, які можуть зацікавити дітей поруч з гаджетами чи іграми.
Вони відкривають той чи інший предмет через яскраві ілюстрації, інфографіку та цікавезні факти.
Наприклад, книжка "100 фактів про планету Земля" саме у такий спосіб відкриває дитині найважливішу інформацію про нашу планету. І про те, чому вона така ідеальна, і про те, що їй загрожує і як завдавати менше шкоди довкіллю.
Нам з сином запам’яталась історія про те, як гумові жовті качечки допомогли простежити, як рухаються океани. Контейнер, який перевозив 29 тисяч цих іграшок перевернувся під час шторму у Тихий океан.
З того часу вони з’являлись у різних місцях планети, за ними океанографи відстежують океанічні течії.
![]() |
"Відчуй свою силу", Джамія Вілсон
Ця книжка може стати кожній дівчинці найкращою подругою і психологічною підтримкою. У ній багато корисних порад як не боятись, бути впевненою, подбати про себе, захищатись, коли тебе цькують.
У цьому яскравому ілюстрованому виданні багато історій відомих та успішних жінок, інструкції, вправи, які можна виконувати у будь-якому темпі і які допоможуть пізнати дитині її відчуття, таланти, навчитись складати плани, бути сміливою відстоювати свої права, вирішувати конфлікти, дізнатись, куди звернутись за підтримкою чи як знайти друзів.
![]() |
"80 нових хитромудрих запитань"
Ще 5 років тому подібних книжок у наших книгарнях майже не було – з ілюстраціями, які відкриваються, з рухоми та висувними елементами і з надзвичайно цікавими історіями.
"80 нових хитромудрих запитань" відкриють читачам неймовірні факти з географії, історії, а ще про технології та суспільство.
З цієї книжкою можна організовувати спільні сімейні вікторини і з нею буде цікаво і дітям, і дорослим. От напркилад, чи знаєте ви де у світі найчастіше дощить? Чи у якого міста найдовша назва? А коли вигадали взуття? Як з’явились вікна?
![]() |
"Мої гроші"
Шкільний період – найкращий час, щоб навчитись фінансовій грамотності. Діти отримують кишенької і можуть розвивати в собі навичку складати бюджет на витрати.
На жаль, у школі немає ще такого предмету, але є книжки, які можуть допомогти, одна з них – "Мої гроші". Вона цікава тим, що подає інформацію у тестах, історіях та ілюстраціях, містить покрокові інструкції як заробляти кошти, як витрачати і заощаджувати.
![]() |
Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав, СЕО Інституту когнітивного моделювання, спеціально для УП.Життя
Публікації в рубриці "Погляд" не є редакційними статтями і відображають винятково точку зору автора.
Вас також може зацікавити:
Як дитині зберегти самоорганізацію під час навчання. 7 порад від вчителя математики
6 порад, які допоможуть дитині зосередитись на навчанні під час "дистанційки"
Домашнє завдання і школа: де межа батьківської відповідальності
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.