Підтримай нас, щоб ми без обмежень могли продовжувати роботу – долучайся до Клубу УП!
Підтримай роботу журналістів

Чому відставка Шкарлета важливіша за партійну дисципліну

Чому відставка Шкарлета важливіша за партійну дисципліну

14 лютого під Офісом Президента відбувся великий студентський мітинг "Якщо любиш – піди!" за відставку міністра освіти Сергія Шкарлета. Показати, що їм доста, на Банкову прийшли студенти НаУКМА, КПІ, НАУ, КНУ, викладачі, активісти, випускники депутати, серед яких була і я. 

 На мітингу за відставку міністра освіти Шкарлета зібралося більше 500 студентів

У своєму виступі на мітингу я згадала свого батька, який закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації (тепер НАУ), все життя працював науковцем у Києві та Кривому Розі, все життя розробляв нові технології зокрема для оборони держави, все життя навчав студентів, і все життя був нетерпимим до академічної недоброчесності і до деградації освіти в Україні.

Таку ж позицію природно займаю і я. Я завжди підтримую студентів, бо сама працюю в освіті. Я бачила, як можуть виглядати хороші університети в Європі, навіть не найкращі, а просто нормальні – без ручняків, забудови й репресій. Коли студент приходить в Університет отримувати знання і контакти для майбутньої кар’єри, і все навколо нього сприяє цій меті.

Протест проти Шкарлета є логічним наслідком його провальної політики в освіті. Точніше навіть відсутності будь-якої політики, і повернення в часи ручного управління і відкочування реформ. 

Серед здобутків міністерства сьогодні – провал реформи харчування, початок президентського проекту з величезного скандалу, гальмування всіх реформ, зокрема НУШ і реформ в науці. Водночас під приціл Шкарлета постійно потрапляють незалежні органи та інституції, серед яких Національний фонд досліджень.

РЕКЛАМА:

Але тригером до студентських протестів стало невизнання виборів ректора Могилянки і забудова та репресії в Національному авіаційному університеті.

У кінці січня Максим Луцький, ректор НАУ та колишній регіонал, призначений Шкарлетом на посаду з порушеннями, відраховує Володимира Падєріна, голову студради, який активно виступав проти забудови університету 14 багатоповерхівками. До того з НАУ уже звільнили професора Євгенія Гаєва, який відкрито критикував ректора. 

Попри шалену протидію і погрози з боку адміністрацій університетів, студенти зібралися донести свою позицію президенту. 

14 лютого на Банковій я зустріла багато давніх знайомих, які тепер працюють у тому числі на державних посадах. Сотні студентів із плакатами, банерами, чаєм і кавою, у сильний мороз та під вітром, вистояли більше двох годин під Офісом Президента. 

 Володимир Падєрін та Євгенія Беспалова – голви студрад НАУ різних поколінь знову протестують проти знищення університету 

На прохання студентів я також підтримала проєкт рішення своєї колеги Аліни Михайлової про звернення Київради до Верховної Ради та Кабміну з вимогою звільнити міністра освіти. 

Виступ перед студентами Ксенії Семенової

У міністра Шкарлета була можливість піти і зберегти гідність. Ні, не через протести і вулицю, а через повний провал у роботі міністерства. Провал, який відзначають депутати профільного освітнього комітету Верховної ради, освітяни і студенти.

Але натомість Шкарлет і його команда пішли шляхом замовних статей на анонімних телеграм-каналах і в сумнівних ЗМІ. 

У замовних статтях писали, що протест фінансував то Порошенко, то вже я за 120 тисяч гривень. Справжність довідки уже спростував банк, а я подала заяву до прокуратури. 

Фейкова квитанція про перерахування коштів 

А команда Шкарлета пише, цитую: "протест – результат фантазії політтехнологів", "не віриться, що якийсь студент самотужки спроектував банер. Усім зрозуміло, що це справа рук "дорослих"".

Я хочу нагадати міністерству, що студенти – не діти, їм не потрібні більше "дорослі". Це ті люди, які будують Україну. Це ті люди, які перші вийшли на Майдан в 2014, які вмирали в центрі столиці. Це ті люди, які пішли на війну. Не тільки на Бій під Крутами, а сьогодні на схід України. І вони там помирають за нашу свободу. Тому вже ж плакатик надрукувати і самоорганізуватися на мітинг вони точно можуть. Не треба принижувати українців.

Студенти – це люди, які ходять на вибори. Це ті люди, які кілька років тому обрали президентом людину не з гнилої політичної системи, обрали Зеленського. Це люди, які на парламентських виборах також поставили з ніг на голову політику України, і обрали у владу несистемних політиків. 

Хочу нагадати колегам, що студенти – це ядро електорату партії Слуга Народу. І ми обіцяли їм якісну освіту.

А що вони отримали?

На тлі успішних реформ Мінрегіону, Мінцифри, Міністерства закордонних справ, Міністерство Шкарлета тягне команду Президента і країну на дно. 

Освіта і наука – це стратегічно важливий напрямок. Без потужної освіти і науки ми ніколи не збудуємо сильну країну. Від освіти і науки залежить оборонна спроможність нашої держави.

Ця історія над політикою і партійною дисципліною – вона про майбутнє держави. 

Завтра мене викликають на засідання дисциплінарної комісії київського осередку партії. Причину мені не назвали, але можу припустити, що стосовно моєї позиції по МОН.

Я не буду задля партійної солідарності мовчати. Міністерство Шкарлета сьогодні шкодить країні, шкодить команді Президента, до якої належу і я. 

Якщо для того, щоб донести цю думку, мені треба прийти на мітинг, витримати потік бруду в ЗМІ і пережити виклики на килим в міському осередку партії, що ж, я знаю людей, які заради освіти і країни робили в цьому життя набагато більше. Наприклад, мій батько. 

А Шкарлет має піти.

Ксенія Семенова, освітянка, депутатка Київради, спеціально для УП.Життя

Публікації в рубриці "Погляд" не є редакційними статтями і відображають винятково точку зору автора.

Вас також може зацікавити:

Скандальні вибори у Могилянці: війна між Шкарлетом і Квітом, подвійні стандарти МОН та настрої в академії

9 аргументів проти Шкарлета на посаді очільника МОН

Ректори виступають "за", освітяни та науковці "проти" призначення Шкарлета міністром МОН. Що відбувається?

87,4% роботи – плагіат: вчені проаналізували статтю в.о. міністра Сергія Шкарлета на докторську дисертацію

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама: