Нищук представив директора Українського інституту книги

627
13 вересня 2016

Посаду займе літературознавець, викладач Києво-Могилянської академії і директор видавництва "Смолоскип" Ростислав Семків, – повідомили у Мінкульті.

Про заснування Українського інституту книги всі зацікавлені дискутували ще відколи законопроект був внесений на розгляд Верховної Ради.

За створення нового відомства, Інституту книги, 4 листопада 2015 року в першому читанні проголосували 233 народних депутати. Створення такого інституту анонсував народний депутат, голова Комітету з питань культури та духовності Верховної Ради, Микола Княжицький у вересні 2015 року під час Форуму видавців у Львові.

Наприкінці січня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері", встановивши повноваження та сферу діяльності відомства.

Однак буквально за місяць, 24 лютого 2016 року, з’явилася "Концепція державної політики щодо розвитку національної видавничої справи та популяризації читання на період до 2020 року", підписана тодішнім прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. У ній ішлося про те, що головним чином Інститут книги покладається на Держкомтелерадіо.

Із моменту заснування Інститу книги підпорядковується трьом інституціям: Держкомтелерадіо, Мінкульту та МОНу. Створення установи повинно було б допомогти органам, які практично не взаємодіють, здійснювати те, до чого вони покликані: формувати державну політику у сфері культури чи книговидання, книгорозповсюдження, бібліотечної справи та промоції читання.

Статут Інститут книги розроблятиметься за участю громадських організацій у сфері культури та книговидавців під керівництвом новопризначеного директора.powered by lun.ua