Найкращі книги 2018 за версією ВВС News Україна

— 14 грудня 2018, 21:52

Медіахолдинг ВВС Україна оголосив переможців премії Книга року ВВС-2018.

Найкращим виданням 2018 назвали роман Юрія Андруховича "Коханці юстиції" видавництва Meridian Czernowitz (Чернівці).

"Роман Юрія Андруховича про людей у неймовірно складних, часто трагічних ситуаціях. Ці бунтівники та ідеалісти хочуть по-своєму усправедливити недосконалий світ", – каже про книгу-переможця Ніна Кур'ята головний редактор BBC News Україна.

Особлива принадність тексту в поєднанні історичного антуражу, навіть документальних свідчень з містикою й легендою. Історія й сучасність нагадують про відносність істини, але й про необхідність її шукати", – додає вона.

У номінації Дитяча книга року ВВС-2018 журі обрало книгу Сашка Дерманського "Мері" видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА (Київ).

Цього року ВВС News Україна оголосила нову додаткову номінацію у щорічному конкурсі Книга року ВВС-Есеїстика.

У новій номінації перемогла збірка Андрія Бондаря "Церебро" Видавництва Старого Лева (Львів).

Автори отримають винагороду 1000 фунтів (близько 35 тисяч гривень) кожен.

"Цей письменник пише про речі звичайні, щоденні, побутові. Втім, у його словах вони набувають зовсім інших значень. І важко зрозуміти, де та межа – між реальністю і його вигадкою.

Оповідач часто потрапляє в ситуації курйозні, трагікомічні. Виручає завжди філософська іронія. І навіть безнадійна пригода в руках Бондаря може стати чудовим літературним сюжетом", – каже про переможця-есеїста Марта Шокало, випусковий редактор BBC News Україна.

Також ВВС Україна назвала читачів року. Преміями "Читач року-2018" нагородили Ольгу Крамарь за рецензію на книгу Юрія Андруховича "Коханці юстиції" та Марину Марченко за рецензію на книгу Андрія Куркова "Сірі бджоли". Обидві переможниці отримають у подарунок від ВВС News Україна електронні книги.

Нагороду щороку вручають у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку.

Цьогоріч до журі премії Книга року ВВС-2018 увійшли: Віра Агеєва, професор Києво-Могилянської академії; Ольга Герасим'юк, журналістка; Віталій Жежера, письменник; Тарас Лютий, філософ; Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, випусковий редактор ВВС News Україна.

Торік премію отримали "Земля загублених, або маленькі страшні казки" Катерини Калитко та "Комп і компанія" Анни Коршунової.

Вас також може зацікавити:

Реклама:

Головне сьогодні