Кохання без умовностей: 5 романтичних книг для затишних вечорів

1849
13 листопада 2021

Настала пора довгих вечорів, теплих пледів і домашнього затишку.

Ідеальний час закутатися, взяти до рук книжечку та поринути у світ романтичних переживань героїв і героїнь нових видань.

Книжок про кохання забагато не буває, тож пропонуємо підбірку із п’яти видань про сердечні справи, які знайдуть відгук і у вашому серці.

 "Пальці поміж піском"

 Степан Процюк

Події цього роману відбуваються у Радянському Союзі у 1950-х роках. А це непрості часи із складними людськими долями і почуттями.

Історія має кілька сюжетних ліній. Одна з них – про останні роки Сталіна. У романі йдеться про те, що безжальний диктатор теж колись кохав, і саме смерть коханої вбила у ньому все людське.

Він створив систему, у якій люди думали перш за все про фізичне виживання, а от на таку розкіш, як щирі почуття, наважувався не кожен.

Друга сюжетна лінія оповідає про життя радянського композитора Федора, який завдяки впливовому партійному тестю збудував кар’єру, творив на "замовлення". Але душевні мистецькі муки виявилися не такими й страшними, доки під час роботи над фільмом він безтямно не закохався в актрису Оксану.

Що обере заляканий радянський митець? Залишатися з дружиною за тестевою спиною – у комфортному побуті, при посаді, чи залишити все заради примарного щастя із коханою? Чи наважиться він вирішити усе сам, чи за нього вирішать тодішні вершителі доль?

Відповіді на ці питання складні і неоднозначні, як і життя у ті часи. Хоча, гідність чи пристосуванство – це, напевно, вічний вибір людства.

 

"Листи до Фроди"

Олена Макарчук

Кожне оповідання – окремий світ конкретної жінки. Тут навіть можна впізнати типажі знайомих: бабусі, що пережила ще Голодомор 1933 р., колеги, що проводжає коханого на Схід, чи волонтерки, яка закохується у солдата.

Тема війни органічно  ввійшла у збірку оповідань Оксани Макарчук. Бо вона тут, поруч з нами.

Ми особисто знаємо чоловіків, що воюють за нашу країну, і вони для нас реальні люди – з чеснотами і хибами. І почуття ці не кіношно  красиві і героїчні, коли єдине кохання перемагає війну.

Усе не так просто, але правдиво. Бо захисники теж можуть зневажити чиїсь почуття; бо жінка скаліченого на війні чоловіка теж переживає кризу; бо в світі існують зради, жорстокість, війна…

Але любов тримає цей світ і рухає ним, тож героїні звірливо пишуть листи богині кохання Фроді, бо кохання – воно понад часом, а тим більше – понад війною.

 

"За лаштунками в музеї"

Кейт Аткінсон

Наше життя – не лише наше. Йому передують історії і долі попередніх поколінь, які передають нам усе пережите ними. На людській долі відбиваються нашарування її роду.

У книзі – головну героїню звуть Рубі. Письменниця веде оповідь від моменту зачаття, але не до народження, а до витоків, до життя кількох попередніх поколінь.

Це своєрідна сімейна сага, у якій, окрім іншого, багато кохання – часто нещасливого і драматичного, проте так часто і буває у житті.

Читача ніби дійсно водять музеєм цілої родини, а часом заводять і за лаштунки, де ховають те, чого не хочуть виставляти на загал.

Долі і переживання членів родини у різні часи і за різних обставин захоплять любителів сімейних історій.

 

"Ошукана жінка"

Симона Де Бовуар

Цю книгу варто читати уже навіть через ім’я авторки, знаної французької феміністки, яка окрім фундаментальних праць мала ще й досить насичене особисте життя.

Книга містить три твори: "Свідомий вік", "Ошукана жінка", а також "Монолог". Три історії про те, як жінка усвідомлює себе, свій успіх і відчуття реалізованості у патріархальному світі. Як кожна із них сприймає вікові зміни свого тіла крізь призму подобаюся/не подобаюся чоловікові, навіть якщо це син, як у героїні "Свідомого віку". 

Героїню "Ошуканої жінки" зраджує чоловік, але розірвати стосунки їй не під силу. Це приносить їй лиш страждання.

Героїня "Монологу" вважає себе нещасною лиш через те, що не має чоловіка.

Історії із цієї книги важко назвати романтичними, але почуття описані майстерно і правдиво, тонко і глибоко тут передано самознецінення жінок, які понад усе прагнуть бути досконалими для когось. Вона швидше вчить сучасну жінку, як не варто будувати стосунки з чоловіками.

Попри те, що твори були написані у 1960-х роках, їх актуальність не віднімеш навіть у наш час.

 

"Оля"

Ольга Саліпа

Назва роману та обкладинка привертають увагу – на нас дивиться українська письменниця Ольга Кобилянська. Жінка із залізною вдачею, яку серед когорти українських письменників-чоловіків теж сприймають ледь не як мужчину.  І раптом ніжне – "Оля".

У цій книзі – про почуття між Кобилянською та Осипом Маковеєм, що перетворилися у життєву драму. У романі присутня і ще одна сторона. Отже, любовний трикутник: Ольга, Осип і її подруга Августа. Усі троє мучаться своїми почуттями, ніхто нікому не бажає лихого, але зрештою, усі залишаються нещасними.

 

Добірка підготована за сприяння видавництва "Наш формат".

Вас також може зацікавити:

Історії про кохання: 10 любовних романів на різні часи

5 книжок, які допоможуть налагодити стосунки з собою

4 види прив'язаності та як вони впливають на стосунки

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.